Gwałtowne wzrosty stanów wody w Toruniu! Hydrolodzy alarmują

2021-07-28 13:21
Poziom wody w Wiśle - Toruń
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Gwałtowne wzrosty stanów wody w Toruniu! Hydrolodzy alarmują

Po ostrzeżeniu meteo dla Torunia, przyszła kolej na alarm hydrologiczny. W mieście i na terenie województwa kujawsko-pomorskiego możemy odczuć gwałtowne wzrosty stanów wody. Wszystkiemu winna niespokojna pogoda. Szczegóły analizujemy na se.pl poniżej.

Gwałtowne wzrosty stanów wody w Toruniu! Hydrolodzy alarmują

W środę (28.07.2021) informowaliśmy was na portalu "Super Express Toruń" o ostrzeżeniu drugiego stopnia meteo, gdzie synoptycy zwracali uwagę na burze z gradem i wichury. Związany z nim jest alert hydrologiczny, który przekazał nam dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Obfite opady deszczu mogą przynieść gwałtowny wzrost poziomu wód w Toruniu i w Kujawsko-Pomorskiem (obszar Dolna Wisła). Komunikat obowiązuje od godziny 13:00 i wygasa dopiero o północy. Możliwe są aktualizacje! Jak to wygląda we szczegółach? 

Czytaj też: Czytelniczka z Torunia o poważnym problemie na drogach. MZD odpowiada

- W obszarach występowania prognozowanych silnych opadów i opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość osiągnięcia stanów wysokich - informuje Piotr Kalinowski, dyżurny TCZK.

- Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich) - czytamy w komunikacie TCZK.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE