Czytelniczka z Torunia o poważnym problemie na drogach. MZD odpowiada

2021-07-28 12:59
Niepomalowane pasy w Toruniu. Czytelniczka apeluje, MZD odpowiada
Autor: nadesłane Niepomalowane pasy w Toruniu. Czytelniczka apeluje, MZD odpowiada

Z ciekawym zapytaniem zwróciła się do naszej redakcji mieszkanka Torunia. Zwróciła uwagę na problem niepomalowanych pasów. Kobieta twierdzi, że w wielu rejonach grodu Kopernika jest niebezpieczne. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Miejskim Zarządem Dróg. Mamy komentarz! Więcej szczegółów na se.pl/torun.

Mieszkanka Torunia o poważnym problemie na drogach. MZD odpowiada

Z redakcją "Super Express Toruń" skontaktowała się kilka dni temu pani Krystyna, mieszkanka dzielnicy Rubinkowo. Torunianka przekonuje, że w mieście mamy problem na drogach. O co konkretnie chodzi? - Chciałabym zgłosić problem niepomalowanych pasów w Toruniu! Już kilka razy natknęłam się na przejścia dla pieszych, gdzie nie widać dobrze pasów. Problem dotyczy wielu regionów naszego miasta. Czy służby będą coś z tym robić? To bardzo niebezpieczne! Nawet jeśli ktoś obserwuje znaki, to czasem pod słońce nie wszystko widać. Ten problem jest szczególnie widoczny latem. Przy obecnej zmianie prawa jest to bardzo niebezpieczne - pisze nasza czytelniczka. Kobieta dołączyła zdjęcia, które zamieszczamy w poniższej galerii.

Jak widać na załączonych obrazkach, temat dotyczy m.in. ulicy Grudziądzkiej, dzielnicy Rubinkowo, okolic hotelu Filmar i skrzyżowania ulic Skłodowskiej-Curie i Wschodniej. Co na to Miejski Zarząd Dróg? Tutaj mamy dobre wieści dla kierowców. Odpowiedź jest bardzo klarowna.

- Oznakowanie poziome jest przez MZD sukcesywnie odnawiane. W miejscach wskazanych na zdjęciu ekipy pojawią się w sierpniu - przekazuje naszej redakcji Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Naszej czytelniczce dziękujemy za kontakt i zwrócenie uwagi na problem. Zachęcamy innych do podobnej aktywności. W imieniu mieszkańców możemy przekazywać zapytania do ważnych instytucji. Chętnie pomożemy w Twojej sprawie!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE