Alarm meteo dla Torunia! Za oknami rozpęta się pogodowe piekło

2021-07-28 12:06
Burza z deszczem w Toruniu
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Alarm meteo dla Torunia! Za oknami rozpęta się pogodowe piekło / Zdjęcie poglądowe

Uwaga mieszkańcy Torunia! IMGW i Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazały ostrzeżenie drugiego stopnia dla grodu Kopernika. Synoptycy alarmują - za oknami będzie bardzo niespokojnie. Burze i wichury do 100 km/h mogą przynieść utrudnienia. Zobaczcie prognozy na se.pl.

Alarm meteo dla Torunia! Za oknami rozpęta się pogodowe piekło

Prognoza pogody dla Torunia nie przynosi dobrych wieści. Kolejne godziny upłyną nam pod znakiem opadów i burzowych klimatów. - W dzień słońce będzie się przeplatać z chmurami i lokalnie zwłaszcza późnym popołudniem możliwa jest burza z intensywnym deszczem i silniejszym wiatrem - wyjaśnia Rafał Maszewski, autor i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl. Te doniesienia potwierdzają IMGW oraz Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. W regionie obowiązuje pomarańczowy alarm meteo (drugiego stopnia0

Czytaj też: Tokio 2020. Katarzyna Zillmann z Torunia z medalem! Poleciały łzy

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad - informuje Sławomir Betcher, dyżurny TCZK.

Alarm wchodzi w życie 28.07.2021 o godzinie 13:00. Ostrzeżenie obowiązuje do północy. - Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne - przekazuje Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl.

Do torunian apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy muszą bardzo uważać na drogach. Mieszkańcy powinni ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych i nie szukać schronienia pod drzewami.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Groźne zdarzenie przy wyjeździe z Torunia. Policjanci nie mogli w to uwierzyć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE