Pogoda na dziś, 28 lipca: Burze, wichury i afrykańskie upały. Pomarańczowy alarm meteo

2021-07-28 5:40
Dziwne zjawiska pogodowe. Prognoza dla Polski
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 28.07.2021: Burze, 30 mm deszczu i afrykańskie upały. Pomarańczowy alarm meteo

Pogoda na dziś (28.07.2021) dla Polski to starcie z tropikalnymi upałami, burzami z gradem i nieprzyjemnymi opadami deszczu. Eksperci IMGW ogłosili pomarańczowy alarm. Gdzie będzie najgorzej? W niektórych regionach warunki atmosferyczne mogą przynieść konkretne trudnienia. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 28.07.2021: Burze, 30 mm deszczu i afrykańskie upały. Pomarańczowy alarm meteo

Jaka będzie pogoda w środę, 28 lipca?

Pogoda na dziś (28.07.2021) nie przyniesie lata z prawdziwego zdarzenia. W środę wniektórych regionach termometry pokażą typowe dla lipca temperatury, ale niestety gdzieniegdzie pojawią się także burze z gradem, obfite opady deszczu i wichury. Potwierdzają to specjaliści IMGW. - W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, również z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 20 mm do 30 mm, tylko na północnym wschodzie do 40 mm - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 28.07.2021

Do 28 lipca do godziny 18:00 obowiązuje pomarańczowy alert IMGW (drugiego stopnia) dotyczący upałów. Zagrożenie występuje na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego. W Małopolsce o północy wygasa ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Możliwe są aktualizacje. W prognozie ostrzeżeń IMGW mamy żółte alerty dla całej Polski - ponownie chodzi o burze z gradem i same burze. 

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C - czytamy w komunikacie IMGW dla Lublina, pod którym podpisał się Michał Jaworski, synoptyk Instytutu.

Prognoza pogody. Temperatura 28.07.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 28 lipca?

IMGW podaje, że temperatura maksymalna w środę od 24°C, 26°C na zachodzie do 30°C, 32°C na południowym wschodzie; nieco chłodniej tylko nad morzem, około 23°C. Eksperci zwracają też uwagę na wichury, które solidnie mogą nam się dawać we znaki.

- Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, tylko na południowym wschodzie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie możliwe do 100 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h - czytamy w serwisie IMGW.

O utrudnieniach związanych z warunkami atmosferycznymi będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach. Zachęcamy do regularnego śledzenia komunikatów meteo.

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE