Pogoda na dziś, 27 lipca: Wichury do 90 km/h i szaleństwo za oknami

2021-07-27 0:00
Burza z piorunami w Polsce
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 27.07.2021: Wichury do 90 km/h i szaleństwo za oknami / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (27.07.2021) i kolejne nie najlepsze wieści dla Polski. Eksperci IMGW przekazujący najnowsze prognozy nie zostawiają złudzeń - wichury do 90 km/h to tylko jeden z kilku problemów, z którymi będziemy się zmagać we wtorek. Nie odpoczniemy też od burz z gradem i obfitych opadów deszczu. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 27.07.2021: Wichury do 90 km/h i szaleństwo za oknami

Jaka będzie pogoda we wtorek, 27 lipca?

Pogoda na dziś (27.07.2021) dla Polski przyniesie nieprzyjemne zjawiska atmosferyczne. Po cichu liczyliśmy na poprawę względem początku tygodnia, ale synoptycy IMGW, którzy codziennie aktualizują komunikaty i prognozę pogody mają złe wieści. Po raz kolejny będzie trzeba zachowywać szczególną ostrożność i zaopatrzyć się w parasole. - W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, również z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów na zachodzie kraju do 20 mm, na wschodzie do 30 mm, a na północnym wschodzie sumy opadów miejscami do 40 mm - czytamy w prognozie na wtorek, przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz też: Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 27.07.2021

W poniedziałek (26.07.2021) informowaliśmy was w naszym serwisie o ostrzeżeniach IMGW, które obejmowały niemal całą Polskę. Synoptycy przestrzegali przed upałami i burzami z gradem. Prognoza obostrzeń Instytutu zakłada żółte alerty dla wszystkich województw również we wtorek. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco. Warto też śledzić mapę ostrzeżeń IMGW, gdyż w takich przypadkach sytuacjach aktualizacje pojawiają się bardzo często. To nie wszystko - są też ostrzeżenia hydrologiczne.

Prognoza pogody. Temperatura 27.07.2021

Jaka będzie temperatura we wtorek, 27 lipca?

Upały po raz kolejny dadzą nam w kość. W niektórych regionach słupki rtęci pokażą nawet 32 stopnie na plusie! Jak to wygląda we szczegółach? IMGW ostrzega również przed wichurami - nawet do 90 km/h.

- Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C, cieplej miejscami na Podkarpaciu, do 30°C, 32°C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na północnym wschodzie początkowo południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru na zachodzie do 70 km/h, na wschodzie do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h - czytamy w serwisie IMGW.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE