Pogoda na dziś, 26 lipca: Burze z gradem i piekielne upały to nie wszystko

2021-07-26 8:30
Burza z piorunami - zdjęcie ilustracyjne
Autor: CC Unsplash.com - @noaa / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 26.07.2021: Burze z gradem i upały. Koszmarny początek tygodnia / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (26.07.2021) dla Polski i analiza tego, co nas czeka w poniedziałek. Po kilku dniach pogodowego oddechu znów przyjdzie nam się zmierzyć z nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi - burzami z gradem oraz upałami. Synoptycy IMGW nie mają wątpliwości, początek tygodnia przyniesie kolejne już tego lata załamanie pogody. Szczegółowa prognoza na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 26.07.2021: Burze z gradem to nie wszystko. Koszmarny początek tygodnia

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 26 lipca?

Pogoda na dziś (26.07.2021) nie zwiastuje niczego dobrego. Eksperci zapowiadają warunki atmosferyczne, które mogą przynieść poważne utrudnienia. Analizując komunikaty na stronie IMGW zwracamy uwagę przede wszystkim na wyładowania atmosferyczne i nieprzyjemne temperatury. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, również z gradem. Prognozowana suma opadów od 20 mm do 25 mm na zachodzie i południu, w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Mazowsze po Lubelszczyznę od 30 mm do 40 mm - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Burze i pogodowa masakra powrócą! Ekspert IMGW rozwiewa wątpliwości

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 26.07.2021

Mieszkańcy centralnej, wschodniej i południowo wschodniej Polski są ostrzegani przez IMGW przed upałem. Mapa świeci się na pomarańczowo (alert drugiego stopnia). Chodzi o tereny w województwach: mazowieckim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. W zależności od regionu komunikat wygasa 26 lipca wieczorem lub też 27 lipca o godzinie 18:00. 

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie dla Warszawy, pod którym podpisał się Michał Folwarski, synoptyk IMGW.

To jednak nie wszystko. Prognoza obostrzeń IMGW zakłada ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem - niemal w całej Polsce. Zgodnie z tą prognozą, cała mapa powinna się świecić od poniedziałku (26.07.2021) od godziny 7:30. Zachęcamy do regularnego odświeżania komunikatów meteo i wzięcia pod uwagę warunków atmosferycznych przy planowaniu wypoczynku. O szczegółach będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach.

Prognoza pogody. Temperatura 26.07.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 26 lipca?

IMGW podaje, że w poniedziałek temperatura maksymalna od 26°C, 27°C na zachodzie i nad morzem do 30°C, 31°C na wschodzie. Chłodniej będzie tylko na obszarach podgórskich, od 24°C do 26°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, tylko na południowym zachodzie zachodni i południowo-zachodni. - W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h - czytamy w serwisie Instytutu.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE