Burze i pogodowa masakra powrócą! Ekspert IMGW rozwiewa wątpliwości

2021-07-25 8:04
Burza z piorunami nad Polską
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Burze i pogodowa masakra powrócą! Ekspert IMGW rozwiewa wątpliwości / Zdjęcie ilustracyjne

Prognoza pogody na niedzielę dla Polski nie wygląda zbyt dobrze. - Spodziewany jest powrót gwałtowniejszej pogody; na całym obszarze kraju możliwy będzie przelotny deszcz, a miejscami wystąpią burze - powiedział Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW Jakub Gawron. Opady wyniosą do 20 mm, a porywy wiatru - do 70 km/h.

Burze i pogodowa masakra powrócą! Ekspert IMGW rozwiewa wątpliwości

Prognoza pogody na weekend wyglądała nieciekawie. Eksperci IMGW potwierdzają, że w niedzielę warunki atmosferyczne dadzą nam w kość. Synoptyk Jakub Gawron podkreślił w rozmowie z PAP, że w niedzielę pogoda ma być bardziej dynamiczna niż w dniach poprzednich. - Będziemy mieli zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i będą się niemal w całym kraju pojawiać przelotne opady deszczu oraz miejscami wystąpią burze. Będzie to głównie w zachodniej połowie kraju i mogą mieć one dość gwałtowny przebieg - powiedział synoptyk. Opady deszczu wyniosą do 20 l/mkw., a porywy wiatru - do 70 km/h.

Czytaj też: U Rydzyka uczą jak być dobrą żoną w sypialni. "Mąż ma prawo domagać się seksu"

Wyładowania atmosferyczne to wynik tego, że nad Polskę po raz kolejny napływać będzie bardzo ciepłe, wręcz gorące powietrza z południowego zachodu. - Przełoży się to też na wartości temperatur - podkreślił Gawron, cytowany przez serwis PAP.

W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni w obszarach podgórskich do 31 stopni Celsjusza w niektórych miejscach w centrum lub na zachodzie kraju. Na przeważającym obszarze termometry pokażą ok. 27-28 stopni Celsjusza. O ewentualnych utrudnieniach, związanych z warunkami atmosferycznymi będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach. Zachęcamy do śledzenia i regularnego sprawdzania komunikatów meteo. Poniżej zamieszczamy przydatną grafikę, przygotowaną przez ekspertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Burza - poradnik RCB
Autor: RCB Burza - poradnik RCB
Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE