Pogoda na weekend: Burze i upały wracają! Prognozy IMGW na sobotę i niedzielę

2021-07-23 14:39
Pogoda na weekend: 24.07.-25.07. Burze i upały wracają! Prognozy IMGW na sobotę i niedzielę
Autor: Pixabay.com Pogoda na weekend: 24.07.-25.07. Burze i upały wracają! Prognozy IMGW na sobotę i niedzielę

Pogoda na weekend (24.07.-25.07) dla Polski. Synoptycy IMGW przygotowujący prognozę pogody dla Polski mówią o umiarkowanym zachmurzeniu i opadach deszczu w sobotę. na zachodzie Polski będzie gorąco! Wraca upał. W niedzielę natomiast niewykluczone są burze. Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski.

Pogoda na weekend, 24.07.-25.07.: Upały wracają na zachodzie kraju. Synoptycy mówią o burzach

Jaka będzie pogoda w sobotę, 24 lipca?

W sobotę, 24.07. w pogodzie nie zajdą znaczne zmiany, chociaż na zachodzie Polski można spodziewać się upału do 30 st. C. IMGW prognozuje dla Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie duże z przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 23 st. C do 27 st. C, w zachodniej części kraju od 27 st. C do 30 st. C, nieco chłodniej na obszarach podgórskich Karpat, około 21 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie zmienny, poza tym przeważnie południowo-zachodni.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 25 lipca?

W niedzielę, 25.07 z kolei można spodziewać się burz. Według prognozy zagrożeń meteo IMGW w niedzielę zachód Polski może być oznaczony alertami przed burzami z gradem. W dzień gorąco, od 26 st. C, do 31 st. C. - W weekend, w sobotę na zachodzie temperatura ponownie przekroczy 30 st. Celsjusza w dzień. Więcej opadów i burz w niedzielę na zachodzie i na południu" - powiedział Michał Ogrodnik w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Zobacz też: Zalany powiat przeworski na Podkarpaciu. Kliknij w zdjęcie:

Jak przetrwać upały?

Jak radzi Główny Inspektorat Sanitarny, należy ograniczać czas przebywania na słońcu, nawadniać się wodą (najlepiej niegazowaną), stosować kremy z filtrami, pamiętać o nakryciu głowy, czy okularach przeciwsłonecznych. W upały warto zadbać, by posiłki, na które się decydujemy były lekkostrawne i unikać alkoholu, który odwadnia organizm. Gdy na zewnątrz panuje gorąc i żar leje się z nieba, warto wybrać przewiewne materiały o jasnym odcieniu. Absolutnie niedopuszczalne jest zostawienie w rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt!

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE