Krwawy finał spotkania

Henryk zginął od ciosu nożem w serce. Zaskakujące słowa pasierbicy. "Tatuś..."

2023-08-11 13:35

To było rodzinne spotkanie, miało być miłe. Takiego finału nikt się nie spodziewał. O tym, jak się skończyło policja dowiedziała się od Marzeny Ch. (32 l.). Ta przez telefon powiedziała, że "tatuś sam wbił sobie nóż w serce". Gdy przyjechało pogotowie, na ratunek dla Henryk Z. (+52 l.) było już za późno. Pozostali uczestnicy libacji trafili na policyjny dołek. Śledczy doszli do wniosku, że pasierbica nie ma z jego śmiercią nic wspólnego, jej mąż podobnie. Za kraty trafił za to Paweł M. (40 l.)

Była sobota, 5 sierpnia 2023 roku. Pan Henryk pod swój dach, do niewielkiego mieszkania we Włocławku zaprosił swoją pasierbicę Marzenę razem z mężem Radosławem (37 l.). Przy stole. na którym szybko pojawił się alkohol, zasiadł też Paweł M. W założeniach spotkanie miało być miłe. Nie wiadomo, kiedy atmosfera rodzinnego przyjęcia się popsuła. O tym, że na imprezie coś poszło nie tak, śledczy dowiedzieli się z telefonu jaki na numer alarmowy wykonała pani Marzena. - Tatuś wbił sobie nóż w piersi - powiedziała przez telefon.

Zabójstwo we Włocławku. Paweł M. aresztowany

Kobieta podała adres. Udali się tam policjanci i pogotowie ratunkowe. Na ratunek dla Henryka Z. było już za późno. Policjanci "zaprosili" do siebie pozostałą trójkę rodzinnego spotkania.

Pasierbica ofiary i jej mąż szybko opuścili policyjny dołek. Śledczy są pewni, że ze śmiercią Henryka nie mają nić wspólnego. Są przekonani, że nóż w serce po rękojeść wbił Paweł M. Prokurator postawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy we Włocławku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Paweł M, nie przyznaje się do winy. Policjanci, z którymi rozmawiał dziennikarz "Super Expressu" mówią, że sprawa wcale nie jest taka prosta. Do tematu będziemy wracać. Rodzinie i bliskim pana Henryka składamy wyrazy współczucia.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Areszt dla Józefa B. z Moszczanicy podejrzanego o zabójstwo teściowej