Odwołali Marsz Równości w Toruniu! To było nasze marzenie...

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Odwołali Marsz Równości w Toruniu! "To było nasze marzenie..."

Ważny komunikat

Odwołali Marsz Równości w Toruniu! "To było nasze marzenie..."

2022-09-16 9:00

Marsz Równości nie przejdzie we wrześniu 2022 roku ulicami Torunia. Organizatorzy poinformowali o swojej decyzji w mediach społecznościowych. - Dziś jesteśmy jednak przekonani, że nie jest to możliwe, a przynajmniej nie w takim stopniu, aby przemarsz można było uznać za bezpieczny - czytamy w komunikacie.

Marsz Równości w Toruniu odwołany. Komunikat organizatorów

W najbliższą sobotę (17.09.2022 r.) ulicami Torunia miał przejść IV Marsz Równości. Miał, bo jednak się nie odbędzie. - Podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego Marszu Równości w Toruniu. To było nasze marzenie, żeby po dwóch latach przerwy wrócić z nową energią na toruńskie ulice. Dziś jesteśmy jednak przekonani, że nie jest to możliwe, a przynajmniej nie w takim stopniu, aby przemarsz można było uznać za bezpieczny i w pełni zorganizowany - czytamy w oświadczeniu organizatorów. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z marszów, które w ostatnich latach odbywały się na terenie grodu Kopernika.

Czytaj też: Przyjdą po syna Wałęsy o 6 nad ranem! Nie będzie litości

- Na naszą decyzję wpłynęło wiele czynników, o których części nie chcemy informować publicznie. Wiedzcie jednak, że jest ona poprzedzona dziesiątkami rozmów i w obliczu obecnej sytuacji stała się według nas jedynym słusznym wyjściem - podkreślają organizatorzy Marszu Równości na Facebooku.

Na końcu wpisu dodają, że pracują nad tym, aby w przyszłym roku wydarzenie doszło do skutku. Przypomnijmy, w 2020 i 2021 roku Marsz Równości nie przeszedł ulicami Torunia z powodu pandemii koronawirusa. - Na ten moment przepraszamy i dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym wydarzeniem - podsumowują organizatorzy.

W komentarzach potencjalni uczestnicy deklarują wsparcie i podkreślają, że będą "maszerować w codzienności". - Mam nadzieję, że nie poddacie się. Trzymam kciuki - napisał pan Bolesław. Nasza redakcja zaprasza czytelników do dyskusji. Co sądzicie o decyzji organizatorów? Sekcja komentarzy jest wasza. Apelujemy o kulturę i szacunek.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Popierasz Paradę Równości?
Wielka zabawa i taniec w... fontannie. Tak bawią się uczestnicy Parady Równości