Mieszkańcy Torunia w oryginalnym kalendarzu. W sieci ZAWRZAŁO!

i

Autor: Facebook.com/Marsz Równości w Toruniu / ONLY ONE Patricio Cassinoni Photo Studio Mieszkańcy Torunia w oryginalnym kalendarzu. W sieci ZAWRZAŁO!

Marsz Równości wydał kalendarz z TAKIMI zdjęciami. W sieci ZAWRZAŁO [ZDJĘCIA]

2019-11-19 12:09

Mieszkańcy Torunia, ubrani tylko w jedną, wybraną przez siebie część garderoby. Taki kalendarz na rok 2020 możemy zakupić m.in. w kawiarni Pers. Skąd taka inicjatywa? Jedno jest pewne - już dziś o całym projekcie Marszu Równości w Toruniu jest bardzo głośno.

Marsz Równości w Toruniu zorganizował nabór do ciekawego projektu. Chętnych nie brakowało. Efektem była m.in. wystawa prac w ramach festiwalu III Marszu Równości w Toruniu w Dworze Artusa. Teraz przyszła kolej na oryginalny kalendarz.

- Kalendarz pokazuje nie tylko wybory uczestników i uczestniczek, ale również ich historie, tożsamość a także podejście do swojej cielesności czy seksualności - przekonują organizatorzy na Facebooku.

Przykład kartki z kalendarza prezentujemy wam nad tekstem. Zdjęcia wykonał argentyńsko-włoski artysta Patricio Cassinoni. Kalendarz można kupować w kawiarni PERS w Toruniu oraz za pośrednictwem serwisu Allegro TUTAJ.

Kalendarz z mieszkańcami Torunia. W sieci zawrzało!

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa - w internecie ścierają się dwie frakcje. - Zachwyt, wielkie brawa - pisze pan Jerzy. Są też oczywiście ci, którzy uważają, że organizatorzy zdecydowanie przesadzili.

Redakcja ESKA INFO Toruń pyta w tym przypadku swoich czytelników - jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czekamy na kulturalną i merytoryczną dyskusję na Facebooku!

Sonda
Co sądzisz o kalendarzu Marszu Równości w Toruniu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki