WARIAT za kierownicą opla. Alkomat pokazał niesamowite liczby...

i

Autor: CC Pexels.com / energepic.com WARIAT za kierownicą opla. Alkomat pokazał niesamowite liczby...

WARIAT za kierownicą opla. Alkomat pokazał niesamowite liczby...

2019-11-18 12:22

Co kieruje kierowcą, który będąc kompletnie pijanym wsiada do auta i rusza w podróż? 48-latek z powiatu rypińskiego postanowił sprawdzić, czy na alkomacie można pobić rekord. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z regionu i grozi mu bezwzględne więzienie.

W ostatnich tygodniach zanotowaliśmy całkiem sporo akcji policji, związanych z nietrzeźwymi kierowcami. Jedna z nich miała miejsce w miniony piątek (15 listopada), po godzinie 14:00.

- Do pełniących na terenie miasta służbę dzielnicowych podszedł mężczyzna, który poinformował, że był świadkiem, jak kierowca zielonego opla na jednej ze stacji paliw uderzył w barierę ochraniającą dystrybutor po czym odjechał. Po chwili poszukiwań policjanci zauważyli jadące w kierunku miasta opisane auto i je zatrzymali - informuje st. asp. Dorota Rupińska, rzecznik prasowy KPP w Rypinie.

Już podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze zauważyli, że może być on nietrzeźwy. Mężczyzna kompletnie nie wiedział gdzie się znajduje i miał problem z utrzymaniem równowagi.

- Policjanci uniemożliwi mu dalszą jazdę i przewieźli do jednostki policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu - informuje nas st. asp. Rupińska.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, teraz mężczyzna będzie tłumaczył się w sądzie. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 2-ch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Redakcja ESKA INFO Toruń uczula swoich czytelników - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie do pojazdów pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie!