Zaczęli zdzierać nawierzchnię na moście im. Józefa Piłsudskiego

2020-07-08 19:40 Mariusz Luda
Drogowcy zaczęli zdzierać starą nawierzchnię na moście w Toruniu
Autor: Sławomir Kowalski, www.torun.pl Nawierzchnię jezdni zdjęto na razie z jednego pasa ruchu

Przejeżdżając przez most po stronie zachodniej, czyli tej, od strony Bydgoskiego Przedmieścia, można zobaczyć kończące się roboty rozbiórkowe chodnika. Odbyły się też pierwsze prace nocą, podczas których przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego udało się sfrezować nawierzchnię bitumiczną na jednym pasie, na długości 4 przęseł.

Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku. Każdego dnia na budowie pracuje około 60 pracowników. Koszt remontu wyniesie ponad 120 milionów złotych. Z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury miasto otrzyma wsparcie w ramach subwencji rządowej w wysokości 45,8 miliona złotych.

Obecnie roboty są realizowane na kilku frontach. Przejeżdżając przez most po stronie zachodniej, czyli tej od strony Bydgoskiego Przedmieścia, można zobaczyć kończące się roboty rozbiórkowe chodnika. Za nami pierwsze prace nocą, podczas których przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego udało się sfrezować nawierzchnię bitumiczną na jednym pasie, na długości 4 przęseł - informuje Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

To nie jedyne prace. Na długości dwóch kolejnych przęseł zamontowano rusztowania. Pozwoliło to na oczyszczenie konstrukcji stalowej mostu ponad poziomem jezdni i nałożenie malarskiej powłoki gruntującej . Obecnie rusztowania są montowane na kolejnych przęsłach.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.