Pomorskie: 47-latek schwytany przez "łowców pedofili" następnego dnia skoczył pod pociąg!

2021-05-05 20:30

Tragedia na Pomorzu! W minioną sobotę (1 maja) doszło do obywatelskiego zatrzymania podejrzewanego o pedofilię 47-letniego mieszkańca Luzina. Filmik z akcji opublikowano na profilu tzw. "łowców pedofili" na Facebooku. Mężczyzna tego samego dnia został przesłuchany przez policję i wypuszczony. 47-latek nie pojawił się już jednak w swoim domu. W niedzielę doszło do tragedii.

Na 10-minutowym filmiku, który opublikowano na profilu ECPU Poland na Facebooku, 47-letni mężczyzna przyznaje się, że pisał z dziewczynkami w wieku 11 i 12 lat. Podejrzewany przez kilka miesięcy miał kontaktować się w sieci w sumie z aż dziewięcioma małoletnimi. Jak się okazało, w ich role wcielały się dorosłe osoby, które nazywają siebie "łowcami pedofili".

W rozmowie z podejrzewanym o pedofilię 47-latkiem słychać, jak ten nakłania małoletnich do masturbacji oraz proponuje naukę tej czynności. W dalszej części szokującego nagrania mężczyzna stwierdza, że nie jest pedofilem, ponieważ tylko pisał z dziećmi. Tłumaczy, że nie jest to nic złego. Gdy 47-latek dowiedział się, że zostanie aresztowany przez policję, załamał się. Funkcjonariusze po przesłuchaniu mężczyzny doprowadzili go do prokuratury.

Oskarżony o pedofilię 47 latek z Luzina skoczył pod pociąg

- W prokuraturze 47-latek usłyszał zarzut dotyczący nawiązywania kontaktu z osobami małoletnimi poniżej 15. roku życia w celu złożenia propozycji czynności seksualnej, jak również zmierzenia do jej realizacji, a także prezentowania treści pornograficznych, przy czym nie mając świadomości, że osoby z którymi nawiązywał kontakty nie są osobami poniżej 15. roku życia - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Wobec 47-latka zastosowano środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z osobami poniżej 15. roku życia. Tego samego dnia mężczyzna został wypuszczony do domu, jednak się w nim nie pojawił. Dzień później (2 maja) doszło do śmiertelnego wypadku na torach kolejowych między Gościcinem a Luzinem. Ofiarą ma być podejrzewany o pedofilię 47-letni mieszkaniec Luzina, schwytany wcześniej przez ECPU Poland.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE