Chłopiec na rowerze wjechał na przejście dla pieszych. KOSZMARNY WYPADEK w Lęborku

2020-08-13 17:24
Wypadek [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: ESKA INFO

W środę (12 sierpnia) po godzinie 16:00 na ulicy Mostnika w Lęborku doszło do bardzo groźnego wypadku. Młody rowerzysta postanowił przejechać przez przejście dla pieszych, nie schodząc z jednośladu. Niestety, chłopiec został potrącony przez osobówkę. Siła uderzenia była bardzo duża. Rannego nastolatka zabrało pogotowie.

Jak podaje lęborska policja, 26-letni kierowca samochodu marki Kia potrącił 14-latka, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych. - Zderzenie było na tyle silne, że rower uderzył w pojazd nadjeżdżający z przeciwnej strony. Chłopiec został przewieziony do szpitala - tłumaczą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Mundurowi zaznaczają, że poszkodowany powinien był przeprowadzić rower przez ulicę, chcąc przejść na drugą stronę jezdni.

- Zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym, rowerzysta przed przejściem dla pieszych zobowiązany jest zejść z jednośladu i przeprowadzić go po przejściu. Nie można przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych - przypominają policjanci. - Gdy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy, cyklista nie musi zsiadać z jednośladu. Zawsze należy jednak pamiętać o zasadzie ograniczonego zachowania i upewnić się, czy nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo.

Newsy SE 13.08
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE