Chłopiec na rowerze wjechał na przejście dla pieszych. KOSZMARNY WYPADEK w Lęborku

2020-08-13 17:24 Paweł Tabędzki
Wypadek [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: ESKA INFO

W środę (12 sierpnia) po godzinie 16:00 na ulicy Mostnika w Lęborku doszło do bardzo groźnego wypadku. Młody rowerzysta postanowił przejechać przez przejście dla pieszych, nie schodząc z jednośladu. Niestety, chłopiec został potrącony przez osobówkę. Siła uderzenia była bardzo duża. Rannego nastolatka zabrało pogotowie.

Jak podaje lęborska policja, 26-letni kierowca samochodu marki Kia potrącił 14-latka, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych. - Zderzenie było na tyle silne, że rower uderzył w pojazd nadjeżdżający z przeciwnej strony. Chłopiec został przewieziony do szpitala - tłumaczą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Mundurowi zaznaczają, że poszkodowany powinien był przeprowadzić rower przez ulicę, chcąc przejść na drugą stronę jezdni.

- Zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym, rowerzysta przed przejściem dla pieszych zobowiązany jest zejść z jednośladu i przeprowadzić go po przejściu. Nie można przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych - przypominają policjanci. - Gdy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy, cyklista nie musi zsiadać z jednośladu. Zawsze należy jednak pamiętać o zasadzie ograniczonego zachowania i upewnić się, czy nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo.

Newsy SE 13.08

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.