Beata R. nie żyje. Rodzina zbiera pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski.

i

Autor: FACEBOOK Beata R. nie żyje. Rodzina zbiera pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski.

Ciało Beaty znaleźli w szwedzkim lesie. Rodzina chce sprowadzić zwłoki. Potrzeba ogromnej kwoty

2022-01-10 11:36

Rodzina zmarłej w Szwecji Beaty R. (†32 l.) chce sprowadzić prochy kobiety do Polski. Potrzeba na to jednak dużo pieniędzy. Koszt tego przedsięwzięcia przerasta możliwości finansowe rodziny Beaty. W internecie została założona zbiórka. - Będziemy wdzięczni za każdy drobny datek, który przybliży nas do celu - apeluje siostra zmarłej 32-latki.

Ciało Beaty R. znaleziono w listopadzie 2021 roku w lesie Boekeberg w Szwecji. Tamtejsi śledczy postawili jej 50-letniemu mężowi zarzut zabójstwa. Dochodzenie trwa. Rodzina zmarłej kobiety zorganizowała w internecie zbiórkę pieniędzy na ściągnięcie do Polski prochów Beaty R. - Prosimy o wsparcie finansowe, by zebrać niezbędne środki na sprowadzenie prochów Beatki do domu. Pragniemy by najbliżsi mogli pożegnać się z Beatką, Jej życzeniem było by wrócić do kraju. Koszty, jakie trzeba ponieść w związku z transportem prochów do kraju są wysokie. Będziemy wdzięczni za każdy drobny datek, który przybliży nas do celu - czytamy w internecie.

Dziennik "Fakt" rozmawiał z mamą zmarłej Beaty: "Bardzo prosimy o wsparcie, będziemy wdzięczni za każdy grosz. Ja żyję z niskiej emerytury, do której muszę dorabiać. Nie będzie mnie na to stać. Beatka musi wrócić do Polski, do domu... na pewno by tego chciała".

Polka zamordowana na Malcie.

Beata R. zaginęła dokładnie 24 września. Ona i jej mąż mieli być w trakcie rozwodu, kobieta próbowała wywalczyć wyłączną opiekę nad dziećmi. Starała się też o to, by jej mąż dostał sądowy zakaz zbliżania się do niej i dzieci, bo twierdziła, że stosuje wobec nich przemoc i im grozi. Ten ostatni wniosek został jednak odrzucony.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj

Czytaj też: Leśnice. Auto rozerwane na pół! Dwoje 40-latków nie żyje. Dzień wcześniej zginęły tam dwie inne osoby [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE