Kamienica w ogniu

Dramatyczny pożar w Sopocie. 20 osób ewakuowanych, wichura utrudniała akcję strażaków

2023-02-18 9:00

Dramatyczne wieści z Sopotu! W nocy z piątku na sobotę (17/18 lutego) wybuchł wielki pożar. Płonęła kamienica przy ul. Abrahama, aż 20 osób musiało ewakuować się z budynku. Na miejsce ruszyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Akcję gaśniczą utrudniał bardzo silny wiatr orkanu Otto, który przechodził na Polską. W porywach osiągał ponad 100 km/h.

Wieki pożar w Sopocie. Akcję utrudniała silna wichura

Wielki pożar wybuchł w piątek przed północą. Na miejsce pilnie ruszyli strażacy, pogotowie ratunkowe i policja. - Po godzinie 23:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się dachu pięciopiętrowej kamienicy przy ul. Abrahama w Sopocie – poinformował w rozmowie z dziennikarzami "Dziennika Bałtyckiego" oficer dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania ratownictwem Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Na miejsce pożaru zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej – dodał.

W akcji brały udział jednostki gaśnicze z całego rejonu: Gdańska, Sopotu, Gdyni i Tczewa. Wielkie płomienie zajęły całkowicie dach budynku. Szczęśliwie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Niestety, większa część obiektu spłonęła. Nie wiadomo, czy budynek będzie nadawał się jeszcze do zamieszkania.

Tragiczny pożar. Nie żyje starsza kobieta

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło pod koniec stycznia w Gdańsku. Wtedy w szalejącym żywiole życie straciła starsza kobieta. Ogień wybuchł 23 stycznia w budynku przy ul. Dworskiej. Na ratunek dla 70-latki nie było szans.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?