Fatalna pogoda w woj. pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenia. W tych powiatach będzie najgorzej

i

Autor: Shutterstock Fatalna pogoda w woj. pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenia. W tych powiatach będzie najgorzej

Ostrzeżenia IMGW

Fatalna pogoda w woj. pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenia. W tych powiatach będzie najgorzej

2022-09-16 8:34

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami oraz silnym wiatrem w województwie pomorskim. Zobaczcie, w których powiatach będzie najgorzej.

Na mieszkańców woj. pomorskiego czeka w najbliższym czasie wyjątkowo nieciekawa pogoda. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami dotyczy powiatów lęborskiego, puckiego, wejherowskiego i słupskiego oraz miasta Słupsk i obowiązuje od godz. 8 w piątek do godziny 8 w sobotę. - W strefie nadmorskiej prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 85 km/h - czytamy w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Natomiast w piątek do godzin wieczornych obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Dotyczy ono Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska, a także powiatów słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, gdańskiego i nowodworskiego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu – podał IMGW.

Czytaj też: Rekin-22. W piątek rozpoczynają się wielkie manewry na Bałtyku. 20 okrętów, samoloty i śmigłowce

Niszczycielska wichura w Bydgoszczy
Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE