Gdańsk. Awantura przed hostelem. Ukrainiec uderzony młotkiem w głowę. Trzy osoby zatrzymane

i

Autor: KWP Białystok Gdańsk. Awantura przed hostelem. Ukrainiec uderzony młotkiem w głowę. Trzy osoby zatrzymane

Ukrainiec w szpitalu

Gdańsk. Awantura przed hostelem. Ukrainiec uderzony młotkiem w głowę. Trzy osoby zatrzymane

2022-09-26 12:12

W sobotę (24.09) wieczorem w Gdańsku doszło do bójki z udziałem obcokrajowców: Białorusinów i Ukraińców. Jeden z mężczyzn został raniony młotkiem w głowę. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę około godz. 20 policjanci odebrali zgłoszenie, że przy hostelu pracowniczym znajdującym się przy ul. Trakt św. Wojciecha, 46-letni obywatel Ukrainy został uderzony młotkiem w głowę. Ranny mężczyzna trafił do szpitala na badania. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 34-letniego obywatela Ukrainy oraz dwóch Białorusinów w wieku 45 i 47 lat, którzy byli pijani. Raniony młotkiem 46-latek w niedzielę wyszedł ze szpitala. - W niedzielę przesłuchano dwóch obywateli Białorusi i zwolniono z policyjnego aresztu. Natomiast obywatel Ukrainy nie został jeszcze przesłuchany - podkreśliła podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa KMP w Gdańsku. W Polsce za "naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż siedem dni" grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego.

Czytaj też: Dramat w hostelu w Podlaskiem. Białorusin udusił Ukraińca. Sąd: przekroczono granice obrony koniecznej

Śmiertelne pobicie obywatela Ukrainy w centrum Krakowa
Sonda
Gdańsk. Czy czujesz się w Gdańsku bezpieczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE