Gdańsk. Ksiądz ZGWAŁCIŁ nastolatkę dwa razy! Sąd złagodził wyrok

i

Autor: pixabay.com/Andrzej Bęben

Gdańsk. Ksiądz ZGWAŁCIŁ nastolatkę dwa razy! Sąd złagodził wyrok

2020-10-07 15:28

Jest wyrok w sprawie księdza Michała L. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał duchownego na 10 lat więzienia. Mężczyzna dwukrotnie zgwałcił 17-latkę. Do przestępstwa doszło w 2011 roku. Michał L. udawał, że jest przyjacielem pokrzywdzonej, ale wykorzystał dobre relacje z nią, aby ją skrzywdzić.

Gdańsk. Michał L. dwa razy zgwałcił 17-latkę. Sąd złagodził wyrok

Do gwałtów miało dochodzić w 2011 roku. Ksiądz Michał L. był wówczas wikariuszem w parafii Matki Bożej Bolesnej na gdańskich Stogach. Mężczyzna zgwałcił 17-letnią dziewczynę. Zrobił to dwukrotnie. Wykorzystał fakt, że ich relacja była przyjacielska. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęto w 2018 roku. Wedle obrońców pokrzywdzonej kuria doskonale wiedziała o przestępstwach, jakich dopuścił się L., ale nic w jego sprawie nie zrobiła. Gwałciciel w sutannie był przenoszony przez metropolitę Leszka Głódzia do innych parafii m.in. w Rumi i Gdyni.

W 2019 roku L. został zatrzymany. Podczas procesu 37-letni obecnie duchowny twierdził, że relacja z 17-latką była "uczuciowa". Jednak zdaniem sądu nic takiego nie miało miejsca. W marcu 2020 roku zapadł pierwszy wyrok w sprawie. Michał L. został skazany przez sąd niższej instancji na 12 lat więzienia. Miał również przekazać 100 tys. zadośćuczynienia pokrzywdzonej. Odwołał się od kary. W środę 7 października Sąd Okręgowy w Gdańsku złagodził karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie otrzymał zakaz zajmowania wszelkich stanowisk i wykonywania wszelkich zawodów, i działalności związanych z wychowywaniem, edukacją i leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi na zawsze.

Wyrok jest prawomocny.

Wojna o chodnik w Wesołej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE