Taśma policyjna

i

Autor: SHUTTERSTOCK zdjęcie ilustracyjne

Zbrodnia w Gdańsku

Gdańsk. Martwy mężczyzna znaleziony w mieszkaniu. To mogło być zabójstwo

2022-11-08 11:30

W poniedziałek (7 listopada) w bloku na gdańskim Chełmie znaleziono ciało 41-letniego mężczyzny. Policjanci przypuszczają, że doszło do zabójstwa. Funkcjonariusze mają już podejrzanego. Motywem zbrodni ma być konflikt rodzinny.

Policjanci odebrali zgłoszenie, że kobieta nie może wejść do mieszkania przy ul. Więckowskiego na gdańskim Chełmie, gdzie mieszka jej partner. Działo się to w poniedziałek przed godz. 18. Na miejscu zjawili się strażacy, którzy wywarzyli drzwi umożliwiając policjantom wejście do środka. W mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny. - Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjny technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zwłok i zabezpieczyli ślady. Podczas czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że do śmierci mężczyzny doszło w wyniku działania osób trzecich - powiedziała PAP Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Konflikt rodzinny

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną zdarzenia może być konflikt rodzinny. Zwłoki mężczyzny zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Do tej sprawy jeszcze w poniedziałek wieczorem policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest prawdopodobnym sprawcą zabójstwa. W Polsce za tę zbrodnię grozi dożywocie.

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Strzelanina i zabójstwo w Unisławiu