Gdańsk: Pijany jak dzwon prowadził wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem. Dostał mandat

2021-06-10 12:00
Gdańsk: Pijany jak dzwon prowadził wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem. Dostał mandat
Autor: Straż Miejska w Gdańsku Gdańsk: Pijany jak dzwon prowadził wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem. Dostał mandat

Był spokojny niedzielny wieczór (6 czerwca). Do siedziby straży miejskiej przy ulicy Elbląskiej w Gdańsku przyszła zaniepokojona kobieta. Przekazała funkcjonariuszom, że ulicą Zawodników idzie nietrzeźwy człowiek, który prowadzi wózek z dzieckiem. Jak wykazało badanie, mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Za narażenie niemowlęcia spotkały go konsekwencje. Czy wystarczające?

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia we wskazanym przez kobietę kierunku udali się strażnicy miejscy. Chwilę później byli już przy 32-latku. Ten sam przyznał, że spożywał alkohol. Tłumaczył, że opiekuje się dzieckiem swojej partnerki. Powiadomiona przez funkcjonariuszy matka chłopca szybko dotarła na miejsce i zajęła się synkiem. Strażnicy wezwali natomiast patrol policji.

Jak informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, pijany mężczyzna trafił do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych. Został również ukarany mandatem za wykroczenie.

Raport z Anteny 10.06

"Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany."

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE