Gdańsk: Pijany kierowca z impetem wjechał w drzewo. "Miał prawie 1,5 promila"

2021-11-25 8:45
Gdańsk: Pijany kierowca z impetem wjechał w drzewo. Miał prawie 1,5 promila
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Pijany kierowca z impetem wjechał w drzewo. "Miał prawie 1,5 promila"

W miniony wtorek, 23 listopada 2021 roku, na jednej z gdańskich ulic doszło do groźnego wypadku. Wezwani na miejsce mundurowi ustalili, że 42-letni mężczyzna uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, był on pod znacznym wpływem alkoholu. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Kierowca Renault Scenic, który uderzył w drzewo na ulicy Siennej w Gdańsku, był pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli uszkodzony pojazd oraz siedzącego za kierownicą auta rannego mężczyznę. Nocny wypadek mógł być o wiele poważniejszy w skutkach. - Policjanci udzielili 42-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie, które zabrało mężczyznę na dalsze badania - informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku. - Podczas czynności w tej sprawie funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że 42-letni kierowca Renault, jadąc ulicą Sienną w kierunku ulicy Stryjewskiego, z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie wykazało, że sprawca zdarzenia był pijany i miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu - podaje KMP.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

- Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny - przypominają stróże prawa.

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE