Gdańsk. Szczeniak konał w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę

i

Autor: KMP Gdańsk Gdańsk. Szczeniak konał w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę

Gdańsk. Szczeniak konał w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę

2022-07-04 13:29

Policjanci z Gdańska wybili szybę w samochodzie, aby wyciągnąć z auta wyczerpanego upałem psa. Odwodniony i przegrzany zwierzak trafił do lecznicy weterynaryjnej, gdzie został podłączony pod kroplówkę. Właściwościowi psa grozi teraz do dwóch lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (4.07) rano na ul. Arctowskiego. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, zgłaszając, że w zaparkowanej toyocie znajduje się pies. Policjanci udali się na miejsce. Okazało się, że na przednim siedzeniu kierowcy leżał skulony szczeniak, który wykazywał objawy odwodnienia, był apatyczny i nie był zainteresowany otoczeniem. - Pojazd, w którym się znajdował, zaparkowany był w miejscu nasłonecznionym. Policjanci sprawdzili pobliski teren i próbowali odszukać właściciela. Gdy nie przyniosło to rezultatów, funkcjonariusze podjęli decyzję o wybiciu bocznej szyby w aucie. Po wyciągnięciu szczeniaka, policjanci podali mu wodę, a następnie przewieźli do lecznicy weterynaryjnej. Tam weterynarz potwierdził, że pies jest mocno odwodniony, przegrzany i podano mu kroplówkę - informuje oficer prasowy policji.

W międzyczasie do komisariatu zgłosił się właściciel psa, który przyznał, że zostawił czworonoga w samochodzie i nie zdawał sobie sprawy, że może mu się coś stać. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, jak długo pies przebywał w aucie. - 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został poinformowany, że w związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające w sprawie o naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Pies konał w upale na balkonie. Dwa dni bez wody i jedzenia. Koszmar w Bytowie

Właściciel agresywnego psa dostał wyrok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE