Gdańsk: Szczepienia przeciw COVID-19 na Jarmarku św. Dominika. Gdzie stanie plenerowy punkt szczepień?

2021-07-22 7:45
Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 w Gdańsku
Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Szczepienia na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Przez cały okres trwania wydarzenia, od soboty (24 lipca) do niedzieli (15 sierpnia), na Skwerze Heweliusza w Gdańsku będzie działać plenerowy punkt szczepień przeciwko COVID-19. Wszyscy chętni mogą w tych dniach otrzymać zastrzyk bez wcześniejszego umawiania się. Znamy szczegóły dotyczące działania punktu szczepień na Jarmarku św. Dominika.

Szczepienia przeciw COVID-19 na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku [SZCZEGÓŁY]

Szczepienia na Jarmarku św. Dominika będą prowadzone od 24 lipca do 15 sierpnia. W tych dniach słynna impreza ma odbyć się już po raz 761. W wydarzeniu weźmie udział 650 wystawców z siedmiu krajów. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji. Będzie też okazja, aby zadbać o swoją odporność. Na skwerze Heweliusza (od strony ulicy Korzennej, nieopodal Ratusza Staromiejskiego) stanie plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Nie ma tu zapisów na konkretny termin lub godzinę. Wystarczy zgłosić się i poczekać na swoją kolej. Zastrzyki będą podawane codziennie w godzinach 10:00-20:00. Na miejscu obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami. Za udzielanie świadczeń odpowiadać będzie spółka Copernicus.

- W naszym plenerowym puncie będzie można skorzystać ze szczepienia dwudawkowym preparatem firmy Pfizer lub jednodawkowym firmy Johnson & Johnson - poinformowała spółka Copernicus.

Koronawirus, raport 21 lipca
Autor: se.pl Koronawirus, raport 21 lipca

Z raportu opublikowanego w środę (21 lipca) na stronie gov.pl wynika, że na Pomorzu podano dotychczas ponad 2,16 mln zastrzyków przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest już przeszło milion mieszkańców regionu.

Tłumy na Jarmarku św. Dominika.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE