Gdańskie zoo ma nową lokatorkę. Poznajcie Zolę! Co to za gatunek?

2020-03-09 13:00
Gdańskie zoo ma nową lokatorkę. Poznajcie Zolę! Co to za gatunek?
Autor: zoo.gda.pl Gdańskie zoo ma nową lokatorkę. Poznajcie Zolę! Co to za gatunek?

W oliwskim zoo pojawiła się samiczka ursona. Opiekunka nadała jej imię Zola. Nowa mieszkanka Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego dopiero w kwietniu obchodzić będzie pierwsze urodziny. W najbliższym czasie ma prezentować się na świeżo wyremontowanym wybiegu.

Zola przyjechała do Gdańska z niemieckiego Zoo Schwerin. Co wiemy o jej gatunku? - Ursony to gryzonie, które w naturze zamieszkują Amerykę Północną - mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Pochodzą z tej samej strefy klimatycznej, co sprawia, że przystosowane są również do niskich temperatur - dodaje. Oznacza to, że Zola polskich przymrozków nie będzie się obawiać.

- Ursony prowadzą nocny tryb życia. Ich ciało pokryte jest częściowo kolcami, które stanowią doskonałą ochronę przed potencjalnymi drapieżnikami. Dodatkową obroną jest również nieprzyjemna woń spod ogona. W przeciwieństwie do spokrewnionych jeżozwierzy. są gatunkiem nadrzewnym - podaje oficjalna strona Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

- Zola zamieszkała na wybiegu, na którym parę lat temu żyły szopy pracze - tłumaczy dyrektor oliwskiego zoo. - Wybieg został przebudowany z przystosowaniem do hodowli nowego gatunku, pod zupełnie nowe wymagania.

Zdjęcie uroczej Zoli załączamy u góry artykułu.

Środki bezpieczeństwa przeciw wirusowi w Zielonej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE