Gdynia: Atak na pracowników TVP. Sąd umorzył postępowanie karne wobec syna biznesmena

Aleksander K. Stanął przed sądem za pobicie dziennikarza TVP
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Aleksander K. Stanął przed sądem za pobicie dziennikarza TVP

Sąd Rejonowy w Gdyni umorzył wczoraj na okres trzech lat postępowanie wobec Aleksandra K. Syn znanego biznesmena był oskarżony o zaatakowanie w ubiegłym roku trzech członków ekipy TVP. Wcześniej doszło w tej sprawie do mediacji między stronami. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski, podczas okresu próby Aleksander K. pozostanie pod dozorem kuratora.

Choć wyrok jest nieprawomocny, to prokurator i dwóch pokrzywdzonych nie sprzeciwili się wnioskowi obrońcy oskarżonego o warunkowe umorzenie postępowania. - Sąd orzekł również od oskarżonego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie pieniężne w kwocie dwóch tysięcy złotych, a także obciążył go kosztami postępowania - wyjaśnił Tomasz Adamski.

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].

Czytaj więcej o sprawie: Gdynia: Operator TVP zalał się krwią. Syn Ryszarda K. stanie przed sądem

Na pierwszej rozprawie w kwietniu Sąd Rejonowy w Gdyni zgodził się na postępowanie mediacyjne między stronami. Wniosek taki złożyli wówczas obrońcy Aleksandra K.

Podczas śledztwa oskarżony przyznał się do zadania ciosu ręką i kopnięcia pokrzywdzonego w głowę, wskazując przy tym, że był zdenerwowany sytuacją związaną z zatrzymaniem swojego ojca Ryszarda. Nie przyznał się natomiast do popełnienia pozostałych zarzucanych mu czynów. Groziło mu do trzech lat więzienia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE