Gdynia: DRAMATYCZNA akcja ratunkowa! Kobieta TOPIŁA SIĘ przy Skwerze Kościuszki!

2019-10-22 12:00 PT
Uratowali tonącą kobietę
Autor: Pixabay.com

We wtorek (22 października) tuż przed 10:00 marynarze z OM ORP Błyskawica uratowali tonącą osobę. Jak informuje 3 Fotylla Okrętów, kobieta wpadła do wody w Basenie Prezydenta przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Spomiędzy ruf jednostki ORP Błyskawica i Daru Pomorza wyłowioną ją w ostatniej chwili.

Wołanie o pomoc pełniący służbę wachtowego marynarz usłyszał o godzinie 09:41. - Natychmiast ogłosił alarm „człowiek za burtą”, udał się na miejsce, skąd dobiegał głos tonącego, po czym przystąpił do akcji ratowania życia. Już po kilku sekundach dołączyli do niego pozostali załoganci historycznego niszczyciela - informuje 3 Fotylla Okrętów.

Kobieta została doholowana do nabrzeża przy pomocy koła ratunkowego i bosaka. Na brzeg podjęto ją wykorzystując wąż strażacki.

- Kobiecie udzielono podstawowej pomocy przedmedycznej i przystąpiono do ogrzewania, okrywając ją kocami. Następnie poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego - relacjonują marynarze. Wszystko trwało około 5 minut. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.