Kibice wejdą na stadiony! Czy już na derby Trójmiasta? OFICJALNA DECYZJA!

2020-05-29 11:30 PT

Fani futbolu zachwyceni, ale trójmiejscy kibice spragnieni derbowych emocji mogą czuć pewien niedosyt. Otwarcie trybun jest już bowiem przesądzone, jednak nastąpi to dopiero w drugiej połowie czerwca. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wynegocjowany ze Zbigniewem Bońkiem wstępny plan rządu w sprawie wpuszczania widzów na stadiony.

Kibice ekstraklasowych klubów będą mogli uczestniczyć w widowiskach sportowych od 19 czerwca. - Cieszymy się, że udało się wypracować odpowiednie mechanizmy, żeby wrócić do gry. Spotykaliśmy się ze Zbigniewem Bońkiem wiele razy w sprawie wznowienia rozgrywek piłkarskich. Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, żeby zorganizować to tak, by Ekstraklasa, pierwsza i druga liga wróciły na boiska. Dla mnie to jest sygnał powrotu do tej nowej normalności - mówił premier.

Derby Trójmiasta zaplanowano już na najbliższą niedzielę (31 maja). Oznacza to, że starcie Lechii z Arką odbędzie się przy pustych trybunach. Pierwszymi meczami Biało-Zielonych oraz Żółto-Niebieskich, na które zostaną wpuszczeni fani gospodarzy, mają być spotkania otwierające rywalizację w grupie mistrzowskiej i spadkowej PKO Ekstraklasy. - Będzie to możliwe, zgodnie z wymaganiami sanitarnymi, od 19 czerwca - zaznaczył Prezes Rady Ministrów. Według zapowiedzi, dla kibiców dostępne ma być 25 procent całkowitej pojemności trybun. Wprowadzone zostaną specjalne zasady zakupu biletów oraz odpowiednie wymogi dotyczące zajmowania miejsc.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

- Te wiadomości to jest taki powrót do nowej rzeczywistości ze strony sportowej, ale także społecznej - mówił premier. - Czekamy na powrót Ekstraklasy, powrót pierwszej i drugiej ligi, a wkrótce... powrót kibiców - podsumował Mateusz Morawiecki.

Mecz Lechia - Arka rozpocznie się w tę niedzielę o godzinie 17:30 na Stadionie Energa Gdańsk.

Super Express typuje wyniki meczów Ekstraklasy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.