Kierowca zatrzymał autobus i wyprosił wszystkich pasażerów. Jeden z nich chce, żeby go nagrodzić

i

Autor: SE Kierowca autobusu miejskiego w Gdańsku, który wyprosił z pojazdu wszystkich pasażerów, zrobił to, by pomóc nieprzytomnemu mężczyźnie, zdj. ilustracyjne

Co się stało?

Kierowca zatrzymał autobus i wyprosił wszystkich pasażerów. Jeden z nich chce, żeby go nagrodzić

2023-06-27 10:15

W nietypowy, ale w pełni uzasadniony sposób zachował się kierowca autobusu miejskiego w Gdańsku, który zatrzymał pojazd i wyprosił wszystkich pasażerów. Dlaczego? Okazało się, że na przystanku Jaśkowa Dolina leżał nieprzytomny mężczyzna, któremu prowadzący postanowił pomóc. Nie tylko wezwał karetkę, ale zaczekał do jej przyjazdu, więc nie mógł dalej wieźć pasażerów.

Gdańsk. Kierowca autobusu miejskiego wyprosił pasażerów. Ratował nieprzytomnego

Kierowca autobusu miejskiego w Gdańsku, który wyprosił z pojazdu wszystkich pasażerów, zrobił to, by pomóc nieprzytomnemu mężczyźnie - informuje Trojmiasto.pl. Wszystko działo się w niedzielę, 25 czerwca, przed godz. 12. Gdy autobus zatrzymał się na przystanku Jaśkowa Dolina, do prowadzącego podszedł przechodzień, który akurat nie miał przy sobie telefonu, dlatego powiedział mu o leżącym obok nieprzytomnym mężczyźnie. Kierowca potwierdził tę informację i wezwał służby ratownicze, a następnie poinformował o wszystkim pasażerów. W związku z tym, że postanowił zaczekać na przyjazd karetki pogotowia i nie mógł kontynuować jazdy, wszyscy musieli opuścić autobus, co przyjęli jednak ze zrozumieniem. - Pani, która prosiła, żebym to napisał, chciała, żeby gdzieś dalej to przesłać i żeby taki kierowca w jakiś sposób został nagrodzony przez swoich przełożonych, bo to postawa godna do naśladowania w dzisiejszych czasach - przekazał portalowi Trojmiasto.pl mieszkaniec Trójmiasta, który rozmawiał z pasażerką ww. autobusu.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Czarny punkt na rowerowej mapie Warszawy. Radny Białołęki interweniuje