KOSZMARNY WYPADEK w Pomorskiem. Zginął 78-letni rowerzysta. Policja szuka świadków

2019-12-05 10:30 PT
KOSZMARNY WYPADEK w Pomorskiem. Zginął 78-letni rowerzysta. Policja szuka świadków
Autor: KWP Gdańsk KOSZMARNY WYPADEK w Pomorskiem. Zginął 78-letni rowerzysta. Policja szuka świadków

W czwartkowy poranek (5 grudnia) w Luzinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Poruszający się na jednośladzie 78-latek został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Do tragedii doszło tuż przed godziną 6:00. - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Robakowskiej w Luzinie. Z informacji wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerem. Na miejsce pojechali policjanci drogówki, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz pionu dochodzeniowo-śledczego z wejherowskiej komendy - informuje pomorska policja.

Poszkodowany mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Niestety, nie udało się go uratować.

Wypadek miał miejsce w pobliżu przejścia dla pieszych. Mundurowi wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Zbadali też trzeźwość 29-letniego kierowcy. Nie był on pod wpływem alkoholu.

- Świadkowie zdarzenia mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem 58 672 97 53 - informują funkcjonariusze i apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

ZOBACZ WIDEO: