Lataj z Gdańska na wakacje! Fantastyczna oferta i wyjątkowe kierunki. Lotnisko wraca do normalności

2020-07-27 8:00 Artykuł Sponsorowany
Lataj z Gdańska na wakacje! Fantastyczna oferta i wyjątkowe kierunki. Lotnisko wraca do normalności
Autor: FotoAir.com.pl / materiały prasowe Lataj z Gdańska na wakacje! Fantastyczna oferta i wyjątkowe kierunki. Lotnisko wraca do normalności

Port Lotniczy Gdańsk w czerwcu zaczął odrabiać straty po przerwie związanej z pandemią. Ruch z i do Trójmiasta systematycznie się odradza. Pasażerowie mogą już korzystać z wyjątkowej siatki połączeń, w której nie brakuje gorących wakacyjnych kierunków. Jak radzi sobie gdańskie lotnisko w dobie koronawirusa? Dokąd możemy udać się bezpośrednio ze stolicy Pomorza na wymarzony urlop? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania!

W ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył przeszło 900 tysięcy pasażerów. Choć zanotowano wyraźny spadek względem analogicznego okresu w roku ubiegłym, ruch lotniczy wraca do Trójmiasta z przytupem! - Nasze wyniki są zgodne z przewidywaniami. Nie obsługiwaliśmy bowiem rejsowych połączeń międzynarodowych przez cały kwartał, a krajowych przez dwa i pół miesiąca. Spadki są więc naturalną konsekwencją epidemii koronawirusa i prawie całkowitego uziemienia ruchu pasażerskiego. Na szczęście od czerwca ten ruch sukcesywnie się zwiększa i pierwsze wyniki napawają optymizmem. Warto zaznaczyć, że w Gdańsku są lepsze niż na innych dużych polskich lotniskach - przekonuje Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Coraz większą popularnością cieszą się loty z Trójmiasta do Wielkiej Brytanii czy Irlandii, w tym Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Manchester i Dublin, gdzie lata po 150 osób w każdym samolocie. - Bardzo szybko powraca też ruch do północnych Włoch. Do Mediolanu-Bergamo podróżuje około 145 osób. Pasażerowie spragnieni są wakacji i słońca, dlatego też po 140 osób lata w każdym samolocie do Aten czy Burgas. Rewelacyjnie obłożone są także połączenia do Eindhoven i Paryża-Beauvais. Dopełnieniem dobrych wiadomości jest zmiana przez linie KLM samolotu do Amsterdamu na większy. Poprzedni nie wystarczał bowiem, by pomieścić chętnych na te loty. Podejrzewam, że za chwilę podobny ruch wykona Lufthansa na połączeniu do Monachium, gdzie współczynnik wykorzystania miejsc w samolocie dochodzi do 90 procent - dodaje Tomasz Kloskowski.

Od 1 czerwca ruszyły loty krajowe realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, a dopiero od połowy miesiąca wznowiono ruch międzynarodowy. Mimo to w czerwcu gdańskie lotnisko obsłużyło już przeszło 18 tysięcy pasażerów oraz 1141 operacji lotniczych. Stopniowo odbudowywana jest pozycja sprzed pandemii. Prawie każdego dnia linie lotnicze wznawiają połączenia i ogłaszają nowe kierunki, w tym wiele wakacyjnych. W ponad 20 gorących miejsc polecimy na letni wypoczynek lub weekendowy wypad w promocyjnych cenach!

Lataj z Gdańska na wakacje! Najgorętsze kierunki lotów

Morze Czarne, wybrzeże Adriatyku, a może greckie wyspy? Z Gdańska polecieć można tego lata w wiele wyjątkowych miejsc, gdzie przeżyjemy niezwykłe wakacje pełne fantastycznych doznań. W siatce połączeń znajdziemy m.in. najpiękniejsze chorwackie miasta: Dubrownik, Split i Zadar. Są też hiszpańskie perełki: Barcelona, Alicante i wspaniała Majorka. Chętni na włoską przygodę? Z Trójmiasta realizowane są bezpośrednie połączenia do Rzymu, Mediolanu i Pizy. W przystępnych cenach polecimy też do Grecji. Ateny, Saloniki, Kalamata, Korfu, Rodos, Mykonos oraz położone na Krecie Chania i Heraklion są na wyciągnięcie ręki. Z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy dotrzemy również na Cypr (do Larnaki i Pafos) oraz na Maltę. Nie zapominajmy o czarnomorskiej Odessie i popularnym wśród polskich turystów Burgas. Ofertę dopełnia albańska Tirana, gdzie poznać można inne oblicze Europy. Przejedź palcem po mapie i wybierz swoje miejsce na tegoroczny urlop!

Aktualna siatka połączeń z Gdańska obejmuje 83 kierunki. Dokładnie 28 z nich realizuje linia Ryanair, z którą polecimy do następujących miast: Aarhus, Alicante, Ateny, Belfast, Billund, Birmingham, Bristol, Burgas, Cork, Dublin, Edynburg, Hamburg, Goteborg, Kalamata, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Piza, Sztokholm–Skavsta, Wiedeń. W 36 kolejnych miejsc dotrzemy z Trójmiasta z linią Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona-El Prat, Bergen, Billund, Bodo, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Kijów-Żulany, Kolonia-Bonn, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Mykonos, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku, Zaporoże. Natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT realizują 14 połączeń z Gdańska: Kraków, Rzeszów, Warszawa, Dubrownik, Split, Zadar, Rzym, Saloniki, Rodos, Korfu, Chania, Burgas, Tirana, Barcelona-El Prat. Pozostałe kierunki to Amsterdam (KLM), Kopenhaga (SAS), Oslo (Norwegian), Frankfurt i Monachium (Lufthansa).

Artykuł Sponsorowany