Lechia i Arka po podziale punktów

Autor: fot. Pixabay Lechia i Arka po podziale punktów

Lechia o tytuł, Arka o utrzymanie. Sprawdź z kim i gdzie zagrają trójmiejskie drużyny!

2017-04-23 13:20

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Ekstraklasy nie przyniosła wiele dobrego trójmiejskim zespołom. Lechia przegrała w Szczecinie z Pogonią i wypadła poza ligowe podium. Arka zwycięstwo w Gdyni z Wisłą Płock straciła w ostatnich sekundach. Walkę o pozostanie w Ekstraklasie żółto-niebiescy rozpoczną z 12. lokaty.

Niemoc Lechii na wyjazdach trwa

Lechia wciąż udowadnia, że ma nad czym pracować, jeśli chodzi o występy poza Stadionem Energa. Mecz z Pogonią był już ósmym z rzędu, w którym biało-zieloni nie potrafili wygrać na boisku rywala. Jeżeli zespół z Gdańska poważnie myśli o europejskich pucharach, to musi znaleźć receptę na wyjazdowe spotkania.

W Szczecinie lechiści zwycięstwo stracili w drugiej połowie w przeciągu zaledwie 7 minut. Dwa trafienia Dawida Korta z 62. i 69. minuty dały dwubramkową przewagę gospodarzom. Po pierwszych 45 minutach było 1:1. Pogoń na prowadzenie w 11. minucie wyprowadził Frączczak, wyrównał osiem minut później Miloś Krasić. Wysiłki Lechii w ostatnich 20 minutach nie przyniosły większych rezultatów, a przede wszystkim goli. Gdańszczanie przegrali 9. mecz w sezonie.

Arce zabrakło kilkunastu sekund

Niewiele powodów do radości mieli też piłkarze i kibice w Gdyni. Arka co prawda przerwała serię sześciu porażek, ale pełnej satysfakcji nie było. Prowadząc 1:0 w ostatniej minucie w rękę w polu karnym piłką trafiony został Marcjanik i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Kante.

Na prowadzenie Arkowców w 41. minucie wyprowadził Rafał Siemaszko. Napastnik strzelił już swojego 10. gola w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. O trafieniu zdecydowała firmowa już niemal akcja gdynian – daleki wrzut z autu Warcholaka, zamieszanie w polu karnym i celne uderzenie głową Siemaszki. W pierwszej połowie Arka napędzała tempo gry i postawiła na ofensywę. W drugiej części spotkania gospodarze skupiali się już na obronie korzystnego rezultatu, ale zabrakło kilkunastu sekund.

Lechia o tytuł, Arka o utrzymanie

30. kolejka Lotto Ekstraklasy zakończyła sezon zasadniczy. Zespoły podzielone zostały teraz na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Każdej drużynie „ucięto” dorobek punktowy o połowę (w przypadku nieparzystej liczby „oczek” wynik zaokrąglano na plus dla danego zespołu). W ten sposób 4. w tabeli Lechia ma 27 punktów. Do Lecha traci jeden punkt, dwa do warszawskiej Legii i trzy do lidera z Białegostoku. W grupie mistrzowskiej biało-zieloni zagrają 7 spotkań – 4 u siebie i 3 wyjazdowe. Niestety tym razem obejdzie się w Gdańsku bez wielkich hitów. Z Legią Warszawa i Lechem Poznań Lechia zagra wyjazdowe pojedynki. Czeka ich też wyjazd do Krakowa na mecz z Wisłą. Z kolei na Energa Stadionie zameldują się kolejno Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin.