Zlot Cosplayerów w gdańskim centrum handlowym

i

Autor: Agata Gołąbek/Radio Eska Zlot Cosplayerów w gdańskim centrum handlowym

Miłośnicy mangi i anime w Gdańsku [AUDIO]

2017-02-26 9:21

Najsłynniejsi polscy cosplayerzy w Gdańsku. W weekend, 25 i 26 lutego, w Alfa Centrum odbył się zlot miłośników fantasy i japońskiego komiksu. Można było poznać ulubionych bohaterów z gier komputerowych, anime, mangi czy filmu. Relacja naszej reporterki.

- To niezwykła pasja, która trafiła do nas z Japonii, a rozpropagowana została w Stanach Zjednoczonych, gdzie przyjeżdżali fani komiksów, gier komputerowych, anime i zaczęli się przebierać - mówi Łukasz Białozor, uczestnik zlotu. - Z biegiem lat cosplay stało się coraz bardziej profesjonalne i stroje przez nas przygotowywane wyglądają niemal identycznie jak stroje bohaterów z gier czy filmu.

Cosplay oznacza tymczasową transformację osoby, zwanej cosplayerem w fikcyjną postać z gier komputerowych, anime, mangi lub filmu. Do tworzenia niezwykłych strojów cosplayerzy używają między innymi skrawków materiału, pianki montażowej a nawet styropianu.

Posłuchaj wypowiedzi uczestników zlotu:


- Polska, w pewnym sensie, jest takim światowym zagłębiem cosplay - dodaje Łukasz Białozor.

W centrum handlowym, podczas zlotu, pojawili się: Lady Juleczka, Arcanias, Lorien’s Adventure, Miko Cosplay, Dorian Makbeth, Rey, Yarpenna, Lina Sakura, A Holy Terrors, Arshania, Stygian VI oraz Magic.