Obwodnica Trójmiasta

i

Autor: gov.pl Obwodnica Trójmiasta

Kierowcy muszą stać w korkach

Obwodnica Trójmiasta. Olbrzymie korki. GDDKiA zapowiada kolejne zmiany w organizacji ruchu

2022-10-13 14:29

Czwartkowy (13.10) poranek na obwodnicy Trójmiasta kierowcy zapamiętają na długo. Wszystko przez kilkukilometrowe korki. Niestety to nie koniec. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Wskazała również na powody tworzących się w czwartek rano korków.

GDDKiA w czwartkowym komunikacie poinformowała o planowanych zmianach na obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Są one spowodowane budową drogi ekspresowej S6 i koniecznością wykonania nowej nawierzchni. Ostatnie zmiany w organizacji ruchu, czyli zwężenie jezdni obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi do jednego pasa, były wprowadzone w środę i - według wstępnego harmonogramu - miały zakończyć się w czwartek o godz. 5 nad ranem. Jednak ze względu na usterki techniczne maszyn, prace na węźle zostały przedłużone do godz. 8. Trzygodzinne opóźnienia spowodowały, że w czwartek od wczesnych godzin porannych na obwodnicy Trójmiasta, przed zwężeniem, tworzyły się kilkukilometrowe korki.

Zamiana harmonogramu prac

W czwartek GDDKiA przesłała komunikat zmieniający wcześniej zapowiadany harmonogram prac. Wynika z niego, że kolejne zmiany na węźle Gdynia Wielki Kac zostały przesunięte z czwartku na piątek. Utrudnienia, czyli zwężenie jezdni do jednego pasa w każdym kierunku, zaczną obowiązywać od godz. 18 i potrwają do środy do godz. 5 nad ranem. Będą ustawiane bariery, później wykonywane będzie warstwa bitumiczna nowej nawierzchni. Jak wskazuje rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski, będą to najpoważniejsze utrudnienia ze względu na ich utrzymanie w porze dziennej na długości ok. 1,2 km.

Apel drogowców

GDDKiA zastrzega, że harmonogram prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie. Drogowcy apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe oraz sygnały kierujących ruchem. Wcześniej drogowcy kilkukrotnie wprowadzali zmiany na węźle Gdynia Wielki Kack. Powodowały one utrudnienia w ruchu i korki.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Remont Placu Trzech Krzyży. Zaasfaltują rondo żeby za kilka lat znów je rozkopać