Pomorskie: 72-latek zginął pod kołami auta! "Przechodził przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym"

2019-12-03 14:45 PT
Pomorskie: 72-latek zginął pod kołami auta! Przechodził przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym
Autor: KPP Pruszcz Gdański Pomorskie: 72-latek zginął pod kołami auta! "Przechodził przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym"

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek (2 grudnia) po godzinie 16:00. W Przywidzu 72-letni pieszy został potrącony przez samochód marki Volkswagen. Za kierownicą siedziała 49-letnia kobieta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna przechodził na drugą stronę jezdni w miejscu, gdzie nie było pasów ani sygnalizacji.

Dyżurny pruszczańskiej komendy skierował na miejsce patrol ruchu drogowego natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. - Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 72-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym, został potrącony przez osobowego Volkswagena, za którego kierownicą siedziała 49-letnia kobieta. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu - podaje KPP w Pruszczu Gdańskim.

Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Obecny był też technik kryminalistyki. Sporządzono oględziny i wykonano szkic sytuacyjny. Badanie trzeźwości kierującej osobówką kobiety wykazało, że nie była pod wpływem alkoholu.

- Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia - informuje policja.

ZOBACZ WIDEO: