Buk zmiażdżył auto

i

Autor: KP PSP w Chojnicach / Reprodukcja Marcin gadomski / Super Express Buk zmiażdżył auto

Pomorskie. Drzewo spadło na samochód! W środku było pięć osób [ZDJĘCIA]

2022-07-03 12:22

Wichury i burze, które przeszły ostatnio nad Polską, siały potężne spustoszenie. Najgroźniej było w województwie pomorskim. W miejscowości Wolność na samochód, którym podróżowało pięć osób, spadło drzewo! Mamy zdjęcia z interwencji strażaków.

Z burzami i wichurami nie ma żartów. Przekonali się o tym ostatnio mieszkańcy wielu regionów w Polsce. W piątek (1 lipca) IMGW wydał dramatyczne ostrzeżenia, a najniebezpieczniej było w województwie pomorskim, gdzie strażacy interweniowali setki razy. Tylko w powiecie chojnickim strażacy odnotowali 140 zgłoszeń, które dotyczyły powalonych drzew, zalanych posesji czy też uszkodzonych dachów lub linii energetycznych.

Trasa Kopernica - Wolność. Drzewo spadło na jadący samochód

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło około godz. 18 na drodze wojewódzkiej numer 212 w miejscowości Wolność. Drzewo spadło na samochód osobowy, którym podróżowało pięć osób. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca oplem 45-letnia mieszkanka gminy Chojnice wraz ze swoją koleżanką, 37-letnią mieszkanką gminy Chojnice oraz trójką dzieci jechały z Kopernicy do Chojnic. Na wysokości miejscowości Wolność powalone drzewo przygniotło ich samochód. Trzy osoby zostały zakleszczone w pojeździe - informuje oficer prasowy policji.

Policjanci na miejscu zdarzenia dowiedzieli się, że świadkowie wyciągnęli z przygniecionego auta dwójkę siedzących na tylnym siedzeniu dzieci: 3-letnią dziewczynkę oraz 4-letniego chłopca, a następnie w obawie o bezpieczeństwo odjechali z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli dzieci w stojącym w korku samochodzie.

Pięć osób trafiło do szpitala. Jak poinformowało Weekend FM - jedna ma złamany kręgosłup, a druga poważne obrażenia wewnętrzne.

W poniższej galerii można zobaczyć zdjęcia z interwencji strażaków z KP PSP w Chojnicach.

O tym, jak wyglądały ostatnie burze nad Polską informowaliśmy w naszej relacji na żywo. W piątek w znacznej części kraju obowiązywał III stopień zagrożenia burzami.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE