Próbowała oszukać staruszkę metodą na policjanta! Wiek sprawczyni szokuje

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Próbowała oszukać staruszkę metodą "na policjanta"! Wiek sprawczyni szokuje

Coś nieprawdopodobnego!

Próbowała oszukać staruszkę metodą "na policjanta"! Wiek sprawczyni szokuje

2023-03-03 5:05

Tczew: Oszustwa metodą "na policjanta" stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. W przypadku sprawy z województwa pomorskiego szokujący dla wielu może być wiek podejrzanej. - Dziewczyna, która zadzwoniła do seniorki próbowała wyłudzić 40 tysięcy złotych - informuje mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska z KPP w Tczewie.

Podejrzana wpadła w ręce tczewskich policjantów 27 lutego. Jej metoda nie była może niczym odkrywczym, ale wciąż jest ona bardzo groźna dla seniorów. - Nastoletnia dziewczyna zadzwoniła na numer stacjonarny do 71-letniej kobiety i podała się za policjanta. Oszustka poinformowała 71-latkę o rzekomo zaplanowanej akcji policji z prokuraturą. Kazała kobiecie spakować pieniądze do siatki i wyrzucić przez okno na trawnik - informuje mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska, oficer prasowa KPP w Tczewie.

Tczew: Seniorka przechytrzyła oszustkę

Na szczęście, w tym przypadku seniorka, podejrzewając oszustwo, powiadomiła osobę najbliższą o odebranym telefonie. Policjanci natychmiast zareagowali na zgłoszenie. Funkcjonariusze zastawili pułapkę i przygotowali paczkę z ulotkami. Później czekali już tylko na oszustkę. Gdy seniorka wyrzuciła przez okno siatkę z ulotkami, kryminalni natychmiast zatrzymali kobietę, która chciała je podnieść.

- Oszustką okazała się 16-latka z powiatu gdańskiego, która została zatrzymana i przewieziona do Policyjnej Izby Dziecka. O jej losie zadecyduje sąd rodzinny - przekazuje mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska.

Policjanci ponownie zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Jak się okazuje, nawet 16-latka może wpaść na taki "pomysł".

- Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji ,kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności - podsumowuje policjantka z Tczewa.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki