AFRYKAŃSKIE UPAŁY! Gorąca końcówka lata. 33 stopnie w cieniu. IMGW ostrzega

i

Autor: pixabay.com/RemazteredStudio

Upał zbliża się do Pomorza! Tak gorąco nie było już dawno [PROGNOZA]

2019-08-30 13:43

Upał, słońce, niemal bezchmurne niebo... Właśnie tak będzie w Trójmieście i okolicach przez prawie cały weekend. Już dziś słupki rtęci dobijają bardzo wysoko. W sobotę i niedzielę ma być jednak jeszcze zdecydowanie cieplej. Sprawdź prognozę na najbliższe dni!

Nawet 33 stopnie w cieniu mogą wskazać termometry w Trójmieście w ostatni weekend wakacji. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami dla niemal wszystkich powiatów województwa pomorskiego. Pomarańczowy kolor na mapie IMGW przykrył również inne części kraju. Komunikatów brak tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach.

W sobotę (31 sierpnia) w Gdańsku, Gdyni i Sopocie temperatura wyniesie około 28 lub nawet 30 stopni Celsjusza. W innych miastach naszego regionu może być nieco goręcej. Padać nie powinno.

W niedzielę (1 września) spodziewany jest kolejny wzrost pomiarów, tym razem do 33 stopni! Szansa wystąpienia opadów deszczu będzie jednak rosnąć z każdą godziną.

Załamanie pogody nastąpi w poniedziałek. Termometry nad morzem mają wskazać już tylko 22 stopnie. Zdaniem synoptyków koniec upalnego lata pokryje się więc z końcem wakacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE