Przewrócony jacht na Zatoce Puckiej! Straż graniczna w akcji. Co się stało?

2021-09-24 9:15
Przewrócony jacht na Zatoce Puckiej! Straż graniczna w akcji. Co się stało?
Autor: MOSG Przewrócony jacht na Zatoce Puckiej! Straż graniczna w akcji. Co się stało?

Na wodach Zatoki Puckiej przewrócił się jacht z jedną osobą na pokładzie. Do zdarzenia doszło nieopodal Jastarni. Na szczęście wypadek nie okazał się tragiczny w skutkach. Jak poinformował MOSG, żeglarzowi pomogła załoga jednostki pływającej SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Jak przekazał Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, o zdarzeniu funkcjonariusze usłyszeli prowadząc nasłuch morskiej korespondencji radiowej. - Wynikało z tego, że w pobliżu Jastarni dryfowała przewrócona żaglówka. Jednostka SG-111 "Patrol 1" natychmiast udała się we wskazany rejon. Na wodę opuszczony został ponton. Jego załoga podpłynęła do przewróconego jachtu. Obok niego w wodzie znajdował się mężczyzna - tłumaczył Andrzej Juźwiak. Na szczęście 60-latek był w dobrym stanie i nie potrzebował pomocy medycznej. Okazało się, że jacht wpłynął na mieliznę i przewrócił się. Pomimo kilku prób, żeglarz nie był w stanie samodzielnie go postawić. Udało się to zrobić dopiero z pomocą strażników granicznych.

Sonda
Umiesz pływać?

W asyście jednostek Straży Granicznej i służby SAR 60-letni mężczyzna bezpiecznie wrócił z jachtem do portu.

Ptasia Grypa dziesiątkuje populację łabędzi na zatoce puckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE