Rozpoczyna się remont mostu nad Motławą w ciągu Podwala Przedmiejskiego

i

Autor: jch

Uwaga kierowcy!

Rozpoczyna się remont mostu nad Motławą w ciągu Podwala Przedmiejskiego

2022-11-16 8:26

W środę rozpoczną się prace konserwatorskie mostu nad Motławą w ciągu Podwala Przedmiejskiego. Potrwają one do 25 listopada. W tym czasie z ruchu wyłączane będą skrajne prawe pasy na jezdni w kierunku centrum miasta i w stronę Stogów.

- Najbliższe dwa tygodnie poświęcone będą na prace konserwacyjne mostu nad Motławą w ciągu Podwala Przedmiejskiego - poinformowała rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan. Wskazała, że prace rozpoczną się w środę i potrwają maksymalnie do 25 listopada z możliwością ich wcześniejszego zakończenia.

- Na zakres robót utrzymaniowych mostu na Podwalu Przedmiejskim (na odcinku między ulicami Chmielną a Kotwiczników) składają się uzupełnienie ubytków w nawierzchni asfaltowej, a także oczyszczenie dylatacji i wpustów. Dodatkowo na moście zamontowane zostaną specjalne antybryzgowe elementy - tłumaczyła Kiljan. Zaznaczyła, że przeprowadzenie prac będzie wiązało się z czasowymi zawężeniami jezdni Podwala Przedmiejskiego na moście. - Z ruchu czasowo wyłączane będą skrajne prawe pasy na jezdni w kierunku Stogów, jak i centrum Gdańska - podkreśliła rzeczniczka GZDiZ.

W celu zminimalizowania uciążliwości dla kierowców prace rozpoczynane będą po porannym szczycie komunikacyjnym ok. godz. 8.30 i kończone przed popołudniowym szczytem – ok. godz. 14.30. Część robót wykonywana będzie również nocą

Sonda
Czy Gdańsk jest dobrze zarządzany?
Zaćmienie słońca w Gdańsku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki