Skandal na Półwyspie Helskim! PIJANA turystka "opiekowała się" NIEMOWLĘCIEM

2020-07-03 13:45 Paweł Tabędzki
Skandal na Półwyspie Helskim! PIJANA JAK BĄK turystka opiekowała się NIEMOWLĘCIEM
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Skandal na Półwyspie Helskim! PIJANA JAK BĄK turystka "opiekowała się" NIEMOWLĘCIEM

W środowe popołudnie (1 lipca) policjanci z Juraty zatrzymali w Helu 36-letnią mieszkankę Norwegii. Kobieta zajmowała się 10-miesięczną córeczką, mając w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Za bezpośrednie narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu turystce grozi do 5 lat więzienia.

Około 14:00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o tym, że w Helu pijana turystka spaceruje z niemowlęciem pod opieką. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta pod widocznym działaniem alkoholu przemieszcza się ulicami miasta, prowadząc wózek z około rocznym dzieckiem. Prośba o pomoc pochodziła od przypadkowego przechodnia - tłumaczą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Bezpieczne wakacje 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dzielnicowi pojechali we wskazane miejsce i zastali opisaną kobietę na jednej z ulic. - Badanie alkomatem 36-letniej mieszkanki Norwegii wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu - podaje KWP.

Malutka dziewczynka trafiła do placówki interwencyjnej. Wczoraj jej matka usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swojego dziecka. Maksymalna kara za ten czyn to 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi też do sądu rodzinnego.