Tragiczny wypadek kolejowy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

i

Autor: KP PSP Malbork Tragiczny wypadek kolejowy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

ŚMIERĆ na torach. TRAGICZNY WYPADEK w Pomorskiem. Co ustaliła policja? [NOWE FAKTY | ZDJĘCIA]

2020-03-10 10:30

W poniedziałkowy poranek (9 marca) na rozjeździe kolejowym w Szymankowie doszło do koszmarnego wypadku. W wyniku zderzenia lokomotywy z drezyną zginęły dwie osoby. Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Co do tej pory udało im się ustalić?

Do tragedii doszło około godziny 4:25. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, technika kryminalistyki oraz grupę operacyjno-procesową. - Mundurowi zabezpieczyli okolicę, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Sporządzono też dokumentację fotograficzną - podaje Komenda Powiatowa Policji w Malborku. Wszystkie czynności nadzorował prokurator.

Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 61 i 56 lat, którzy znajdowali się w drezynie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRAGICZNEGO WYPADKU:

Co wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy? - Lokomotywa, jadąca od strony Tczewa w kierunku Malborka, z nieustalonych przyczyn uderzyła w stojącą drezynę - informuje KPP. Oba pojazdy zatrzymały się dopiero po około 250 metrach, gdy ciągnięta drezyna wbiła się w słup trakcyjny. Spowodowało to późniejsze wielogodzinne opóźnienia pociągów.

Jak się okazuje, wbrew wcześniejszym doniesieniom, w momencie wypadku tylko jeden z pojazdów był w ruchu. Za sterami lokomotywy bez doczepionych wagonów znajdował się 38-letni maszynista.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tragedii. Zajmuje się tym policja pod nadzorem prokuratury. Specjalny zespół ekspertów został powołany również przez PKP.

Szpital na Woli: to tu przebywają pacjenci zakażeni koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE