Pasażer 18-latka również nie żyje

Strażacy żegnają 18-letniego Jakuba. To druga ofiara tragedii pod Kościerzyną [ZDJĘCIA]

2023-10-01 20:51

W szpitalu zmarł 18-letni Jakub, już druga ofiara wypadku, do jakiego doszło w Grabówku pod Kościerzyną. W nocy z soboty na niedzielę, 1 października, zginął tam ponadto 16-latek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, seat leon, którym podróżowali nastolatkowie, z nieznanych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 18-latek był kandydatem na strażaka.

Śmiertelny wypadek pod Kościerzyną. Strażacy żegnają 18-letniego Jakuba

- Niech święty Florian czuwa nad Tobą - napisali strażacy po śmierci 18-letniego Jakuba, który zmarł po wypadku pod Kościerzyną. Na miejscu zdarzenia, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, 1 października, zginął 16-latek. Obaj nastolatkowie jechali seatem leon drogą wojewódzką nr 224. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, przed godz. 3 pojazd, za kierownicą którego siedział 18-latek, wypadł nagle z trasy i uderzył w drzewo. Prowadzący auto trafił z ciężkimi obrażeniami ciała do szpitala, gdzie kilka godzin później zmarł, natomiast jego 16-letni pasażer zginął na miejscu. Starszy z chłopaków był kandydatem na strażaka.

- Dnia 1 października, w godzinach nocnych odszedł kandydat na strażaka naszej jednostki Jakub C., rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. Niech święty Florian czuwa nad Tobą.😢 - czytamy na profilu facebookowym druhów z ochotniczej straży pożarnej z Nowej Karczmy.

Policja w Kościerzynie wyjaśnia szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku pod nadzorem tamtejszej prokuratury.

Rzeźnik z Gruzji usłyszał wyrok. 28-letnia Paulina zostało zamordowana