Trzy ciała w mieszkaniu w Gdańsku! To mężczyzna i dwa koty

i

Autor: slovene/cc0/Pixabay.com Martwy mężczyzna i dwa nieżywe koty - to bilans tragicznego odkrycia w mieszkaniu w Gdańsku Wrzeszcz

Tragedia w Gdańsku

Tajemnicza śmierć mężczyzny w Gdańsku. W mieszkaniu znaleziono jeszcze dwa ciała. Śledczy mają trop

2022-11-15 12:03

Co wydarzyło się w mieszkaniu na gdańskim Wrzeszczu? W poniedziałek, 14 listopada, przy ul. Klonowicza odkryto ciało mężczyzny. W mieszkaniu znajdowały się także zwłoki dwóch kotów. Na miejscu tragedii pracowały wszystkie służby ratownicze i przedstawiciel prokuratury, który zdecydował o zabezpieczeniu ciał na potrzeby przeprowadzenia sekcji zwłok. Straż pożarna w Gdańsku podała wstępną przyczynę zgonu.

Tragedia w mieszkaniu w Gdańsku Wrzeszczu. Nie żyje mężczyzna i jego dwa koty

Ciała 71-letniego mężczyzny i dwóch kotów znaleziono w mieszkaniu przy ul. Klonowicza w Gdańsku Wrzeszczu w poniedziałek, 14 listopada, po godz. 15. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze i prokurator, którego decyzją ciała zabezpieczono na potrzeby przeprowadzenia sekcji zwłok. Swoje czynności wykonali również technik kryminalistyki i biegły z zakresu medycyny sądowej, zabezpieczając ślady i wykluczając wstępnie, by do śmierci ofiar przyczyniły się osoby trzecie.

- W mieszkaniu był piecyk gazowy. Znaleziono też dwa martwe koty. Po wejściu strażaków do mieszkania wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie żyje od jakiegoś czasu. Podejrzewamy, że zgon nastąpił w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, ale nie możemy tego jednoznacznie potwierdzić na tym etapie – mówi PAP mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Jak informuje PAP, od 1 października służby w całym kraju odnotowały 313 zdarzeń z udziałem tlenku węgla: 87 osób uległo podtruciu, a kolejne 10 zmarło.

Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?
Nie wiedziała, że jest w ciąży. Kobiecie grozi surowa kara.