Uratowali zwierzaka

Ten słodki piesek żyje tylko dlatego, że trafił na nich. "Przebywał w skrajnych warunkach"

2023-11-30 7:50

Policjanci z Tczewa (województwo pomorskie) uratowali pieska, który przebywał w skrajnych warunkach. Gdy zobaczyli, w jakiej sytuacji znalazł się zwierzak, zareagowali natychmiast. Właścicielowi czworonoga grozi do 3 lat więzienia.

50-latek z województwa pomorskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Piesek miał ogromne szczęście, bo trafił na policjantów, którzy dobrze wykonali swoje obowiązki. Dzięki zdobytej informacji, mogli skutecznie zareagować na przestępstwo. Po przeprowadzeniu własnych ustaleń funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który przetrzymywał psa w skrajnie trudnych warunkach.

- Zwierzę nie miało dostępu do świeżej wody, a kojec, w którym przebywało, nie chroniło go przed zimnem. Ponadto mieszaniec był zaniedbany. Jego sierść, która powinna stanowić jego ozdobę i oznakę zdrowia, wymagała pilnej pielęgnacji. Z powodu braku należytej opieki, sierść psa była pokryta błotem i resztkami odchodów - informuje oficer prasowy KPP Tczew.

Akcja policji i OTOZ w powiecie tczewskim

W komunikacie policyjnym czytamy, że dzięki sprawnej reakcji funkcjonariuszy, życie czworonoga zostało uratowane. Psiak został zabezpieczony przez pracowników OTOZ Animals Tczew, a 50-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Pod tekstem możecie zobaczyć galerię z miejsca znalezienia czworonoga. Miejmy nadzieję, że od tej pory jego życie będzie łatwiejsze.