Ważny mecz już za naszymi koszykarzami

Autor: Pixabay.com / CC0 Ważny mecz już za naszymi koszykarzami

To nie był dzień Trefla. Wysokie porażki siatkarzy i koszykarzy z Trójmiasta

2019-03-03 13:00

Warszawa – Trójmiasto 2:0 – tak można stwierdzić po sobotnich meczach w wykonaniu siatkarzy i koszykarzy. Trefl Sopot w stolicy wysoko przegrał z Legią Warszawa. Stołecznemu Onico, podczas spotkania wyjątkowo rozgrywanego w Łodzi, 0:3 uległ też Trefl Gdańsk. Zawodnicy z Trójmiasta w każdym ze spotkań nie mieli właściwie żadnych atutów w starciu z wyżej klasyfikowanymi rywalami.

Do Warszawy koszykarze z Sopotu jechali podbudowani ostatnią wygraną na własnym parkiecie z ekipą Hydro Truck Radom. Przerwa na Puchar Polski i rozgrywki reprezentacyjne nie podziałała jednak zbyt korzystnie na ekipę Trefla. Do tego doszły liczne absencje. W Warszawie zabrakło niedysponowanych Flowersa i Zagoraca. Do gry na pełnych obrotach nie wrócił jeszcze Michał Kolenda. Zabrakło też młodzieży: Rompy, Waldy i Pułkotyckiego, którzy brali udział w finałowych turnieju mistrzostw Polski juniorów starszych.

Problemy kadrowe spowodowały, że na ławce Trefla w meczu z Legią zasiadło zaledwie trzech zawodników, którzy łącznie zdobyli tylko 6 punktów (połowę tego, co rzucił najskuteczniejszy rezerwowy Legii, Filip Matczak). Największym mankamentem sopocian była jednak skuteczność (6/16 z rzutów wolnych, 6/23 za trzy) i słaba obrona. W żadnej kwarcie Trefl nie rzucił więcej niż 15 punktów. Dwucyfrową zdobyczą mogli pochwalić się tylko Baker (18 pkt.) i Varanauskas (15).

Legia Warszawa – Trefl Sopot 75:58 (21:13, 22:15, 13:15, 19:15)

Trefl: Baker (18 pkt.), Varanauskas (15), Śmigielski (8), Leończyk (6), Milovanović (5) oraz Jeszke (3), Ł. Kolenda (2), Kulka (1)

Miło sobotniego spotkania z ekipą ze stolicy nie będą wspominać również zawodnicy i kibice siatkarskiego Trefla. Gdańszczanie wyjątkowo w Łodzi, a nie Warszawie przegrali gładko 0:3 z Onico. Wicelider PlusLigi kontrolował grę w każdym secie, starannie budował przewagę, a w końcówkach poszczególnych partii dopełniał już formalności. W ekipie Trefla nie pomogły zmiany dokonywane przez trenera Anastiaziego. Onico było po prostu zbyt mocne w każdym elemencie gry.

Gdańszczanie doznali już 11. porażki w sezonie. Już wcześniej praktycznie stracili szansę na grę w fazie play-off. Wciąż jednak liczą się w walce na europejskim froncie. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagrają z rosyjskim gigantem, Zenitem Kazań. Zanim ten mecz, Trefla czeka jeszcze starcie w lidze z liderem, Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Mecz we wtorek 5 marca o 18:30 w Ergo Arenie.

Onico Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

Trefl: Nowakowski (3 pkt.), Grzyb (3), Muzaj (9), Jakubiszak (2), Schott (5), Janusz, Majcherski oraz Mijaijlović (8), Kozłowski, Mordyl (2)