Właściciel zwyrodnialec skazał to maleństwo na śmierć z głodu i zimna! Cud, że go wydostali

i

Autor: Pomorska Policja Właściciel zwyrodnialec skazał to maleństwo na śmierć z głodu i zimna! Cud, że go wydostali

Jak tak można?!

Właściciel zwyrodnialec skazał to maleństwo na śmierć z głodu i zimna! Cud, że go wydostali

2022-11-21 18:15

Pomorskie: Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Piaszczyny. Mężczyzna wyjechał za granicę, a w mieszkaniu bez opieki pozostawił psa. Wycieńczone zwierzę nieustannie skomlało, więc sąsiedzi wezwali policję. Weterynarz stwierdził, że bez jedzenia i wody pies musiał przebywać co najmniej 10 dni. Na szczęście psiaka uratowali policjanci.

Kolejny przykład skrajnej nieodpowiedzialności właścicieli zwierząt. Miasteccy policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców Piaszczyny, że w jednym z domów kilka dni temu właściciel wyjechał za granice, a wewnątrz znajduję się mały pies, który nieustanne piszczy. - Zgłaszający wcześniej nie alarmowali służb, gdyż byli przekonani, że pod nieobecność właściciela ktoś będzie dbał o czworonoga. Okazało się, że psa nikt nie odwiedza. Nie ma jedzenia i picia, cały czas siedzi przy uchylonym oknie i szczeka - powiedział st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy KPP w Bytowie.

Pomorskie: Właściciel zwyrodnialec zostawił psa. Policjanci uratowali czworonoga

- Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod budynek potwierdzili, że zwierzak przebywa w domu w tragicznych warunkach. Mieszkanie było zdewastowane, a pies był mocno wychudzony i trząsł się z zimna. Gdy tylko zauważył policjantów natychmiast szukał bezpośredniego kontaktu, okazując radość merdającym ogonem - czytamy w komunikacie na stronie pomorskiej policji.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Mundurowi niezwłocznie przez uchylone okno wydostali z wewnątrz psa i przewieźli go na komisariat, gdzie dostał wodę i został ogrzany. O sprawie poinformowane zostało miasteckie stowarzyszenie „Bezdomny Kundelek”, które zapewniło psu schronienie i opiekę weterynaryjną.

- Lekarz stwierdził, że pies jest skrajnie zaniedbany, a bez jedzenia i wody musiał przebywać od co najmniej 10 dni. Wkrótce śledczy przedstawią zarzuty właścicielowi, który pozostawił psa bez opieki. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia - powiedział st. sierż. Łaszcz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE