Wszczęli awanturę na pokładzie samolotu z Anglii! Ucierpiał jeden z pasażerów

i

Autor: Morska Straż Graniczna

Słono za to zapłacą

Wszczęli awanturę na pokładzie samolotu z Anglii! Ucierpiał jeden z pasażerów

2023-06-12 18:57

Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Gdańsku interweniowali wobec dwóch agresywnych i wulgarnych pasażerów na pokładzie samolotu lecącego z Anglii. Mężczyźni w trakcie transportu do tzw. wytrzeźwiałki, zniszczyli wyposażenie więźniarki.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn w wieku 41- i 30-lat - podał rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr ppor. Andrzej Juźwiak.

Wyjaśnił, że do zatrzymania doszło w niedzielę, 11 czerwca. - Mężczyźni lecący z Leeds do Gdańska nie podporządkowywali się poleceniom załogi, byli agresywni i wulgarni, a jeden z nich uderzył pasażera - relacjonował.

Mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. - Z powodu braku logicznego kontaktu z nimi oraz z obawy o ich bezpieczeństwo, jak również niesłabnącej agresji zostali przetransportowani do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku - podał.

W trakcie transportu pasażerowie nie wykonywali poleceń mundurowych, uszkodzili część wyposażenia wewnątrz więźniarki. Po wytrzeźwieniu obaj zostali ukarani mandatami po tysiąc złotych. Dodatkowo będą musieli pokryć koszt naprawy uszkodzeń.

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu