Koszmar na rzece!

Wypadek na Motławie w Gdańsku. Przewróciła się łódź z turystami. Nie żyją trzy osoby

2022-10-08 19:19

Dramat na rzece Motławie w Gdańsku. Przewróciła się łódź z 14 turystami. Niestety, w wyniku zdarzenia zginęły trzy osoby. Bilans ofiar wzrósł. Według naszych nieoficjalnych ustaleń do wypadku doszło w wyniku falowania wywołanego przez holownik.

Motława. Przewróciła się łódź z turystami. Nie żyje jedna osoba

Dramat na Motławie w Gdańsku. W wyniku nieszczęśliwego wypadku doszło do przewrócenia łodzi Galar z 14 osobami na pokładzie. Wszyscy pasażerowie wpadli do wody. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 8 października w godzinach popołudniowych. W wyniku przewrócenia łodzi ucierpiały trzy osoby. Były one reanimowane. Poszkodowanych przewieziono do szpitala.

- Nasze działania zostały już zakończone. Wiemy, że jedna osoba została szybko wciągnięta na powierzchnię. Dwie kolejne wyciągnęli nasi strażacy. Niestety, spośród trzech osób, u których prowadzono resuscytację, jedna osoba zmarła. Ofiarą jest około 60-letni mężczyzna - mówił nam mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy KM PSP w Gdańsku. Pozostali uczestnicy rejsu trafili do szpitali.

Niestety, około godz. 19.00 Polska Agencja Prasowa przekazała kolejne tragiczne wieści. Asp. sztab. Mariusza Chrzanowskiego z Komendy Miejskiej Policji poinformował, że zmarły kolejne dwie osoby. Bilans tragedii to trzy ofiary śmiertelne. 

Według naszych nieoficjalnych ustaleń, do wypadku na Motławie w Gdańsku mogło dojść w wyniku falowania wywołanego przez holownik, który znajdował się nieopodal jednostki turystycznej. Inne wersja mówi o kolizji dwóch statków. Przyczyny będzie wyjaśniała policja, która prowadzi obecnie czynności dochodzeniowo-śledcze na miejscu zdarzenia.

Gdańsk. Na Motławie przewróciła się łódź. Nie żyją trzy osoby [ZDJĘCIA]

Sonda
Umiesz pływać?
Łodzie szorują po dnie. Rekordowo niski stan wody w Wiśle